Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csak szerintem nem kéne...

Csak szerintem nem kéne ekkora felhajtás a március 15-ének?

Figyelt kérdés

Iskolákban kötelező ünneplő, kokárda, ünnepség, aztán is még van aki lenéz, amiért nincs rajtam kokárda!

Nem azt mondom, hogy felejtsük el, mindenkinek tudnia KELL az ilyen fontos fordulópontjait a magyar történelemnek, de minek neki ekkora felhajtás?

Nekem minden magyartanárom igyekezett belénk verni ezt a nagy magyarságtudatot, hogy JÚJ, így meg úgy március 15-e, október 23, aradi vértanúk, de belém valahogy nem sikerült. Nem tudok büszke magyar lenni úgy, hogy nem is én tettem azért, hogy magyar legyek, csak így alakult. Örülök, hogy így van, de lehetett volna jobb is, rosszabb is. Nem tartom többre a magyart, mint a többi nemzetet, és másokat sem nézek le. Így aztán ezeket az ünnepségeket egyszerűen nem tudom megérteni.



2015. márc. 13. 10:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem ezt a nagy felhajtást, nrm vahy egyedül. Nem azt mondom hogy ne emlékezzünk meg róla, de én is utálom mikor nagy "hazafiasnak" kell lenni, úgy mintha most büszkének kellene lenni arra hogy magyar vagy. Semmi értelme az egésznek. Persze hogy meg kell róluk emlékezni, végülis részben nekik köszönhetjük hogy most itt vagyunk és ezt még magyarországnak hívják,,,,de ez a nagy nyálcsurgatás ez valami iszonyat....hányni tudnék bizonyos emberektől.
2015. márc. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
34%
Micsoda??!! A legszebb magyar ünnep! Erre nem gondoltok? Ki nevelt titeket otthon? Nagy baj, ha a fiatalság egy része így gondolkodik! Remélem, csak a kisebbik része, mert a programokon szép számmal látok fiatalokat is! Arra kell gondolni, hogy a 48-as ifjaknak (Petőfiéknek, és akik még elestek a harcokban) köszönhetjük, hogy végre megszabadultunk a németektől, és önálló lett Magyarország. Hogy elismerték a magyar nyelvet. Hogy több mint ezer éve "él nemzet e hazán"! Meglágyul az ember szíve, amikor azt látja, hogy az utcán nem csak az ünnepségeket is hordanak kokárdát az emberek. Ezt azért teszik, mert szeretik a magyarságukat! Nem jó nevelést kaptál otthon, mert én pl. már gyerekkoromban otthon a szüleimtől is azt láttam, hogy feltették a kokárdát, pedig akkor még tilos volt ünnepelni 48-at. Az oroszok nem engedték. Vagy gondolj azokra, akiket sorra kivégeztek, az új 48-as magyar kormány tagjait, élükön Batthyány Lajossal, a miniszterelnökkel, naponta te is átutazol a Batthyányi téren, ha pesti vagy, és ha a metróval jársz. Ők az aradi vértanúk. Mert ott végezték ki őket, kivéve Batthyányit, mert őt a mostani V.ker-i Szabadság tér helyén álló börtönben. Azért van ott az örökmécses nem messze tőle, a Vécsey utca végénél. Nemrég újították fel a kis teret, és középen az örökmécses állandóan ég, rájuk emlékezve. A lelkedet nyissad ki a magyar dolgok iránt, hogy még újabb ezer vagy még több évig éljen a magyarság a világban!!
2015. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Nekem az egész családom nem ünnepli ezeket a nemzeti ünnepeket, tulajdonképpen csak arra jó, hogy nem kell menni iskolába/dolgozni. A kötelező ünnepségek meg plusz nyűgök volt mindig is. Minden évben pontosan ugyan azt végighallgatni, amit már amúgy töri órán is megtanultunk...


Egyszerűen hasztalannak látom ezt az egészet

2015. márc. 14. 11:00
 4/28 anonim ***** válasza:
34%
Hát akkor innen ered az, hogy te sem tudod a szíved mélyén értékelni ezeket az ünnepeket, mert a családod is ilyen. Sajnos. Mi azért is szeretjük, mert annak idején a kommunista időben tilos volt megünnepelni március 15-ét, ezért volt különösen nagy súlya, ha valaki ki merte tűzni a kokárdát a mellére. - Ha nincsenek benned magyar érzések, és mindegy, hogy itt élsz-e vagy máshol, akkor hiába is magyarázom, hogy a hagyományokat tisztelni kell, mert csak akkor tudunk megmaradni magyarnak, különben csak egy együtt élő embertömeg vagyunk.
2015. márc. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
Nem vagyok sem neveletlen, se hülye se semmi. Nem azt mondom, hogy ne emlékezzünk meg róluk, hanem azt, hogy én nem vagyok büszke arra hogy magyar vagyok. MOST mire legyek büszke??? Arra hogy csupa nemnormális van az ország élén? Arra hogy meg van adóztatva a megújuló energia? arra hogy egyik legmagasabb áfakulcsunk van európában? arra hogy egy 20e fős településre aminek focicsapata alig van épít egy 2500 fős stadiont utána meg majd nem lesz benne senki? arra hogy a cigányságot akarja felzárkóztatni akit LEHETETLEN (tisztelet a kivételnek, de azt meg nem kell nyaggatni) vagy esetleg arra hogy ott van az x-milliárd forintos csillogó új fradi stadion a szt. László kórházzal szemben ami kívülről legalább 30 éve nem látott felújítást és egy sz...r az egész?? erre legyek büszke? Köszönöm...nem vagyok
2015. márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
0%
Majd összeszedem neked, hogy mire legyél büszke, ha egy kicsit ráérek. Ne azt szajkózd, amit a liberálisok, hanem az ellenséges érzéseket félretéve azt nézd, amit elértek ezek!!!
2015. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

"Ne azt szajkózd mint a liberálisok"

Hihetetlen hogy bele vagytok ezekbe bzulva....ha te pesti vagy akkor nem lárod mi van itt szabolcsba meg borsodba. Tudom mit értek el meg mit csesztek el...és én nem lennék rá ilyen büszke. A márc.15. Meg ki van színezve. Méghozzá nagyon szépen. Olyan elmélet is van hogy Petőfi nem is szavalt semmilyen nemzeti dalt, meg nem is itt esett el hanem elmenekült és élt tovább. Ki tudja bebizonyítani hogy ebből mennyi igaz? Lehet semmi...meg az is hogy az egész. Csak ha pl netalán igaz, pl gondolom te akkor sem akarnál róla tudomást venni, mert annyira zokon esett hogy a szocializmusba nem lehetett ünnepelni hogy most meg átestünk a ló másik oldalára.ÉS NEM... még mindig nem vagyok büszke rá hogy magyar vagyok...sajnos...bár büszke tudnék lenni mert lenne rá ok.

2015. márc. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Szerintem kezdjük ott, hogy büszkének lenni leginkább arra lehet, amit önerőből elértünk. Örömmel tölthet el minket, hogy sok munka és nehézség árán elértünk egy eredményt.

Én nem tettem semmi Magyarország szabadságáért, tehát eleve nem lehetek rá büszke. A magyar nyelvre sem lehetek büszke, mert nem én alakítottam ki. Maximum örülhetek neki, hogy minden így alakult, ahogy most van, és „annyi balszerencse közt, oly sok viszály után, megfogyva bár, de él nemzet e hazán.” Mert ez tényleg jó dolog, és most azon kéne munkálkodni, hogy vándoroljon ki az összes értelmes magyar, nem pedig ünnepségekre pocsékolni az energiánkat, meg hogy vesszen Trianon, állandóan csak a történelmen gondolkodni. Arról nem is beszélve, hogy a franc tudja, hogy mi igaz belőle, és mi nem. Szerintem Petőfiék el sem kezdik a forradalmat, ha látják, hogy hová tart most ez az amúgy gyönyörű ország.

Mondjuk eleve olyan vezetők kellenének, akik Magyarországért tennének, de ebbe meg inkább ne is menjünk bele... :D

2015. márc. 15. 20:03
 9/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező;remélem,hogy sokan nem értenek veled egyet.

Nem is tudom,mit ragadjak ki az érveidből,hogy elgondolkozzál.

Minek akkara felhajtás minden évben születésnapoddal?Hiszen csak eltelt egy év,nem is tettél érte semmit.

A "büszke" szó használatát én sem szeretem,de valószínűleg más okból,mint te;de megnéztem az értelmező szótárban,és a jelenlegi értelmezés -ki tudja miért - magába foglalja azt is,hogy valami,amivel kapcsolatban jóérzés és hozzátartozás önt el.Vagy valami ilyesmi,nézd meg.

Nem tudom,honnan asszociálsz március 15.-e kapcsán arra,hogy te azért nem akarod ünnepelni ,mert " nem tartod többre .......és másokat se nézel le ".

Egyszerűen semmi köze egymáshoz a kettőnek.

2015. márc. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Szerintem ,kedves kérdező ;végülis kilógott a lóláb a 8-asban.Ahol azt írod,hogy " vándoroljon ki...stb" és valahogy elhagytad a NE szócskát.

Legalább tudjuk,honnan fúj a szeled.

2015. márc. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!