Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi történt pár mondatban 0...

Mi történt pár mondatban 0 tudásról elindulva 1848. Március 15-én?

Figyelt kérdés
Akármilyen oldalt keresek fel, mindig előzetes ismeretet követelve írja le az eseményeket. Én semmit nem tudok erről a dátumról. Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. máj. 8. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Feljebb tekerve ott vannak az előzmények.
2014. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Annyit legalább hadd feltételezzek, hogy tudod kik azok a magyarok :) Megpróbálom úgy elmondani, mintha külföldi lennél.


- Magyarország a Habsburg birodalom részeként a nem magyar Habsburg császár uralkodása alatt állt, így az ország nem tehette azt, amit jónak láttott a magyarság érdekében, hanem el kellet fogadniuk a császár döntéseit.

- A világban nagyon népszerű volt ebben az időben az önálló nemzetállam és a polgári szabadság eszménye, ami persze nem volt rokonszenves az uralkodónak.

- Európában és Dél-Amerikában is több szabadságharc folyt hasonló céllal ebben az időben. A közeli Bécsben pl. épp március 13-án.

- Ez felbátorította a szélsőségesebb értelmiséget, akik 15-én mindenféle "rendbontásba" kezdtek a lakosság támogatásával, ami végül abban csúcsosodott ki, hogy követeléseiket - melyek megvalósították gyakorlatilag a szabad, polgári nemzetállamot- el tudták fogadtatni a hivatalos vezetéssel.


Valami történész javítson ki, ha nagy hülyeséget írtam :)

2014. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Harc!

Yolo!!!!!!

2014. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#yolo #swag #petofi #forradalom #talpra
2014. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!