Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Március 15-én a Csodák palotáj...

Március 15-én a Csodák palotájába ingyenes a belépés?

Figyelt kérdés
Milyen múzeumokba ingyenes a belépés ezen a napon? Melyiket érdemes megnézni 20 év körüli lányoknak?

2015. márc. 15. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
13%
nagyon nehéz kigooglezni -.-
2015. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szeretem az ilyen kedves embereket. googleztem, de nem találtam ilyen infó-t gondoltam ha lesz valaki, aki tudja majd leírja :) Illetve az, hogy 20 körüli lányoknak melyik múzeumot ajánlanák, nem hiszem, hogy ki vannak írva a múzeumok honlapjaira hogy milyen korosztályban ajánlják. Köszönöm hogy szántál erre a sokat mondó válaszodra akár egy percet is. Máskor inkább ne válaszolj ha nem tudsz rendes ember módjára. :)
2015. márc. 16. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
20 évesen illene tudni, hogy a "múzeum" önmagában elég tág dolog, és többnyire nem a "múzeum" maga való egy bizonyos korosztálynak, hanem az adott kiállítás. A Csodák Palotája nem volt ingyenes tegnap, de miért is lett volna egyébként? Emberek dolgoznak ott, akiknek valamiből fizetést kell kapni, nyilván nem abból fognak, hogy ingyen megy be több száz ember egy olyan ünnepen, amihez a kiállításnak magának semmi köze nincsen, és nem egy állami szervezetről van szó.
2015. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A 194/2000. Kormányrendelet miatt kellene a nemzeti ünnepeken ingyenesnek lennie a muzeális intézményeknek.

Bővebben itt:

[link]

Már csak az a kérdés, hogy a CsoPa az muzeális intézmény, vagy sem.

(Ebből az okból kifolyólag szokott hosszú sor kígyózni pl. a Terror Háza előtt nemzeti ünnepeken, nem azért mert ilyenkor a szabadnapra tekintettel annyira múzeumba akarnak menni a népek, nem is azért, mert cukorkát osztanának...)

2016. aug. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
(Bocsánat a Terror Háza előtt lehet, hogy csak múzeumok éjszakáján szokott kígyózni sor. Sok múzeum ingyenes nemzeti ünnepeken. De ki tudják játszani, hogy nem nem múzeumnak nevezik magukat, hanem pl. a Műcsarnok az kiállítótér. Talán az kijelenthető, hogy az állami fenntartású "múzeumok" azok ingyenesek.)
2016. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!