Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy hogy...

Csak én gondolom úgy hogy minél többen ellenzik a halloween-t annál jobban nagyobb méretekben kellene ünnepelni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 31. 22:46
 1/8 anonim válasza:
31%
Mert majmoljuk allandoan az amcsikat?
2015. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem, én úgy gondolom, hogy mindenki maga döntse el, akarja-e ünnepelni a halloween-t (vagy bármilyen ünnepet), és ebbe ne szóljon bele se pro se kontra senki.

Hogy ki mit ünnepel, az magánügy. Nem kell téríteni, de ugyanígy leszólni sem kell a másikat.


Egy lelkes halloween-ünneplő

2015. okt. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
76%

Engem is zavar ez a nagy halloween-ellenes hisztéria, aminek az oka egyesek vallási meggyőződéséből fakad. De nem gondolom, hogy emiatt most nagyobb méretekben kéne ünnepelni a halloweent. Ne az határozza meg az én dolgaimat, az én ünnepeimet, hogy más mennyire korlátoltan vallásos.


Azért azt is látni kell, hogy a halloween ugyan jópofa, de nem magyar. Abszolút normális, hogy a gyerekek töklámpással bohóckodnak, abszolút normális, hogy az egyetemisták halloween bulikat szerveznek (én is voltam ilyeneken), de nem gondolom, hogy egy nem magyar ünnepnek annál nagyobb jelentőséget kéne tulajdonítani, mint amekkora jelentőségre magától is szert tesz népszerűsége miatt. Inkább saját ünnepeink jelentőségét kéne növelni (március 15., augusztus 20., október 23.).


Aki viszont vallási okokból ellenzi a halloweent, annak pedig meg lehet mondani, hogy amúgy a karácsony időpontja is ugyanolyan kelta eredetű pogány ünnepből származik. Jézus születésének pontos időpontja nem ismert, és épp ezért az USA egyes részein egy ideig tiltották a karácsonyozást, mert pogány eredetű ünnepnek tartották.

2015. nov. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%

A sok hülye amerikanizált... :)

Nyugodtan ünnepeld a sátánt (amiről a kelta hagyományod szólt, kedves gugliharcos). A karácsonnyal összehasonlítani meg jó nagy baromság, lévén egy dolgot vettek át belőle, a fadíszítést (sajnos a kéthetes munkaszünetet nem).

Meg azt se felejtsük ám el, hogy Mo. több, mint ezer éve keresztény, viszont (még) 0 másodperce 'murrica. ;)

2015. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

3. válaszoló vagyok.


Ez a sátánosdi egy nagy félremagyarázás. Halloween-nek semmi köze a sátánhoz, mert a halloween egy pogány ünnep, és a kelta halálisten kultuszában gyökerezik. A kelták többistenhívők voltak, az istenek egyike volt Crom Cruach (wikipédia), a halálisten. A kelta halálistennek nincs és nem is lehet semmi köze a Bibliában leírt Luciferhez. Ahogyan a görög Hádész (halálisten) sem azonos a bibliai Luciferrel. A halloween egy pogány eredetű ünnep, de a sátánizmussal való azonosítás erős (és népszerű) csúsztatás.


Még egyszer jelzem, hogy én nem ünneplem a halloween-t, nem gondolom, hogy ennyire majmolnunk kéne angolszász szokásokat, de azt sem gondolom viszont, hogy értelme lenne annak a hisztinek, amit néhányan levágnak minden év október 31.-én. A gyerekek és az egyetemisták bohóckodjanak nyugodtan töklámpásokkal és jelmezekkel. Aki pedig a halloween-t a sátánizmussal azonosítja, az egyszerűen korlátoltan vallásos és fekete-fehérben látja a világot (ha valami nem keresztény szokás, akkor az már automatikusan sátánista).


A karácsonyból nem csak a fadíszítés a pogány elem, hanem maga az időpont is. A rómaiak Mithrászt ünnepelték a téli napfordulón, a keresztények pedig egyszerűen ugyanebben az időpontban Jézus születését kezdték ünnepelni Mithrász helyett. (Jézus születésének az időpontját nem ismerjük) Az USA észak-keleti részén pedig egészen 1856-ig illegális volt a karácsony ünneplése, éppen azért, mert a radikális protestánsok szerint nincs bibliai alapja (valóban nincs), a karácsonyfa díszítést pedig pogány hagyománynak tartották (valóban az).

2015. nov. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jópofa lenne, az biztos. :D
2015. nov. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez a kellene szó zavar a kérdésben. Utálok mindent, amit erőltetnek mindenféle hülye ideológiával, mint itt is, hogy "csúúúúnya emberek ellenzik a halloweent, ezért KELL, hogy..." blablabla. Amúgy én nem ünneplem a halloweent, mert számomra a halottak napja sokkal szebb, mélyebb ünnep. Persze lehet a kettőt egyszerre is, csak engem a halloweentől taszít az, hogy csomóan azzal a mottóval hirdetik, hogy "fúj, a halottak napja uncsi, a halloween meg menő", és ettől a gyomrom fordul fel.
2015. nov. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az, wikipédia mint forrás... ügyes vagy. ;)

És de, kvázi dettó sátán (hádész nem, de most komolyan, náluk az istenek meg démonok barátok közt jellegűek voltak :D ), lévén az eredeti ünnepen embert (férfiakat és nőket is) és állatot is áldoztak a kis sátánnak, és a tökfaragás helyett emberi fejeket hurcolásztak...

Szóval mielőtt itten próbálsz okoskodni, utána kézne nézni a samhain szokásoknak. :D (lévén a druidák neméppen voltak azok a gyógyíton mittoménmik, amiknek be vannak álllítva ;D )

2015. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!