Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért tartja még mindig magát...

Miért tartja még mindig magát az a szokás, hogy ünnepekkor rosszullétig kell zabálnia magát az embernek?

Figyelt kérdés
Én már attól rosszul vagyok, hogy hallom/olvasom ki hogy készül a karácsonyra, hányféle étel meg sütemény lesz aza asztalon, és próbálnak rá felkészülni hogy mindent meg tudjanak enni. A neten nap mint nap különféle tanácsokat látok arra, hogy mit csináljon az ember hogy még többet tudjon enni. Szerintem ez nem normális. Én ilyenkor is eszek egy tányér ételt, ahogy máskor is, és egy szelet süteményt, elég is, nem is kívánok többet. Nem is vagyok rosszul utána, és a ruha sem akar leszakadni rólam. Nem értem miért az evésről kell hogy szóljon minden. Már előre félek mi lesz anyósoméknál, ők meg is sértődnek ha nem zabálok, mivel vidékiek náluk méginkább dívik ez a dolog. Szerintem nem az a jó, ha ilyenkor két hétig tömi magát az ember, rosszul van folyamatosan és hízik 5 kilót, aztán meg januárban elkezd nagy hévval fogyókúrázni, aztán kezdődik minden elölről.
2015. dec. 19. 16:42
 1/9 anonim válasza:
Na erre énis kiváncsi vagyok...
2015. dec. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
mert magyarok vagyunk?!
2015. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Aki folyamatosan rosszullétig eszi magát az tényleg beteg. Kinek mennyi az elég.


Sokaknál nagy a család, nálunk csak 10 ember lesz.

Alaposan jóllakunk,közösen főzünk,sütünk mivel gyakran nem tehetjük meg.

Ők így élnek,de más kedvéért nem fognak csak egy csirkecombot tenni a tényéra kettő helyett.

Ennyit is jelent a szabadság,hogy otthon a családban azt csinálsz amit akarsz és nem más elvárásait és értékrendszerét veszed figyelembe.

Ha én autószerelő vagyok nem kell csinosan megjelennem a munkahelyemen, így az az öt kiló már nem oszt vagy szoroz,ha pincér lennék, üzletember vagy modell ahol elvárásnak megfelelő életet élnék.

2015. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Harmadik, igazad van, tegye mindenki ami jólesik. Engem ebben az zavar, hogyha én megyek vendégségbe akkor is tukmálnak, és nem értik meg hogy mi az a nem. Mi az, hogy nem kérek!? Én senki kedvéért nem fogok magamba tömni semmit kilószámra. És az emberek jórésze, ahogy látom nem tud erről leszokni.
2015. dec. 19. 19:03
 5/9 Sowilo válasza:

Én pl. nem hízok öt kilót. Ahogy az év többi napján is, megpróbálom a lehetőségeimhez mérten számon tartani, hogy milyen tápanyagból épp mennyit viszek be, és mennyi fér még bele. Hozzáteszem, időszakos böjtölésen alapuló étrend mellett azért nem olyan kis adagok szoktak beleférni. Alapból is napi 2db nagyjából 1500 kalóriás étkezésem van, az egyiket az ünnepi vacsorára időzítem, és problem solved. Ja, és karácsonykor is lemegyek edzeni, az az 1 óra semmit nem vesz el az ünnep értékéből. Lehet ezt okosan is csinálni.


Meg persze lehet úgy is, hogy próbálsz ellenállni a kajának, és kopogó szemmel nézed a rokonokat, miközben esznek... nos nekem ez nem menne.

2015. dec. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja én nem próbálok ellenállni a kajának, és nem nézem kopogó szemmel a többieket. Annyit eszem, amennyi elég, és még jólesik. Nem szoktam degeszre tömni magam, nem is kívánom egyáltalán.
2015. dec. 19. 21:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy több kultúrában is fontos a nagy zabálás karácsonykor (egyéb ünnepről nem volt infó) mert állítólag ha ekkor sokat eszel, akkor a következő évben is lesz mit tenni az asztalra. Valami olyasmi lehet ez, mint a január 1-jés szokások, hogy amit csinálsz újév napján, az lesz egész évben. Egyébként sok helyen az állatok is több kaját kaptak karácsonykor, mondván, akkor jobban fognak viselkedni tavasszal. Skandináviában a madarakat is külön etetik az ünnepen, így állapodva meg velük, hogy tavasszal ne egyék ki a vetést.

Úgyhogy valami alapja van, bár ezeket a nagy zabákat én sem szeretem, egyszerűen ugyanannyit eszem, mint máskor.

2015. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, hasznos volt! :)
2015. dec. 21. 08:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért eszünk többet, mert több a finomság.


Ha nem akarsz többet enni, többet kell beszélned. Mondani, hogy úgy ennél még, de teljesen tele vagy, egy falat se fér beléd több, pedig olyan nagyon finom, úgy sajnálod.

2015. dec. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!