Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A keresztelőmre mit vegyek...

A keresztelőmre mit vegyek fel? Ünneplőbe kell lennem, vagy elég valami lazább?

Figyelt kérdés

2016. máj. 5. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ünneplőben
2016. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én pólyában voltam.
2016. máj. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha magadtol nem tudod a valaszt... akkor kar az egesz ceremoniaert.

Azert akarsz megkeresztelkedni, mert hited van es fontos a szamodra, hogy meg legyel keresztelve, vagy azert keresztelkedsz meg, hogy vegre felesegul vegyen a pasid es ez az egesz keresztelosdi tulajdonkeppen mellekes neked...? Mert a kerdesedbol ugy tunik, szamodra nem fontos az egesz, eleg, ha csak lazan...

2016. máj. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A Tengerész ***** válasza:
53%
Meztelenül kell menned.
2016. máj. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát a fekete-fehér megfelelő. Nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat! Egyébként szombaton keresztelnek, és izgulok is miatta, mert fogalmam sincsen, hogyan zajlik egy ilyen, és mit kell csinálnom. Na de mindegy, mégegyszer köszi a válaszokat!! :) (14/L)
2016. máj. 6. 07:17
 6/8 Csomorkány ***** válasza:

Azért megkérdezhetted volna :-) És csak keresztelő, vagy elsőáldozás és bérmálkozás is leszön? Vagy nem katolikus?


Bocs, csak azért kérdem, mert a katolikusban nagyjából illetékes vagyok.


Amúgy legyél ünneplőben, de semmiképpen ne olyanban, mint egy iskolai ünnepségen, tehát ne matrózblúz vagy ilyesmi.


Ha katolikus a szertartás, akkor kapni fogsz benne a mise végéig egy fehér köpenyt (albának nevezik), az akkor látványos, ha amúgy színes, vagy sötét a ruhád.


Ja, és nem kell izgulnod, Isten a fölséges. Ha őszinte szívvel állsz elé, akkor nem fogsz leégni.

2016. máj. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi az eddigi legjobb válasz, köszönöm! :)
2016. máj. 6. 21:02
 8/8 PZA válasza:
Én öltönyben, nyakkendőben voltam.
2016. máj. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!