Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogyan telt a családban '56...

Hogyan telt a családban '56 évfordulája? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Beszélgettetek róla, mennyire fontos a szabadság az élet minden területén? Megemlékeztetek akár gyertyával 56 mártírjairól, akik vérüket ontották, hogy ma szabadok legyünk?
2016. okt. 23. 17:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem szinte senki nem emlékezik meg erről az eseményről, legfeljebb, akinek a családja közvetlen érintett volt."


Nekem közvetlenül nincs közöm ehhez, ellenben az átkosban történt sokminden, ami miatt a rendszerváltásért hálás vagyok. És 56 ennek az előzménye.

Mégis megemlékezek róla.


60 napja van itt egy amerikai ismerős és 2 évre jött Magyarországra dolgozni. Látta, hogy mi folyik itt a készülődéssel ő is utána nézett, ő is megemlékezett az eseményről.


A közöny, hogy nem a mi dolgunk; az, hogy nem érdekel az ország, terjed. De ettől még nem igaz, hogy csak az érintettek emlékeznek meg. Mások mögé bújni, amikor magunkról beszélünk... ezt a pszichológia külön névvel illeti.

2016. okt. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Megnéztem a Mártírok című musicalt.
2016. okt. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Most nézem a híreket. Sok suttyó arra használta az ünnepet, hogy provokációt keltsen xD aztán fájt nekik a pofon.


Kíváncsi lennék, ha a suliban minden órán füttyögnék, mit szólna a tanári kar? Vajon cukrot kapnék jutalmul? Mit várták ezek az ostobák? Provokáció is egy agresszív viselkedés, bármennyire próbálják BÉKÉS szavakkal illetni.


Elején kellene takarodnom erről a koszos magyar Kárpát biliől. Nem csodálom, hogy az orvos és a mérnök nem bír itt otthon lenni.

Ha valaki szereti a hazáját az bűn. De ha valaki páva, azt jutalmazzák.


56 megalázása az, ha szándékosan össze ugrasztják az embereket.

A sok birka meg azt hiszi, hogy ez demokrácia.... Az emberi jogok ki lettek dobva, mint a macska, amikor xarik.



Gyilkosnak nevezik az Orbánt :) hát én nem szeretem, de kétlem, hogy bárkit mögölt, vagy meg ötletet volna. Biszku meg egy szent....


Tudjátok kivel szórakozzatok!


Magyarország nem létezik többé.

2016. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!