Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Amerikában, ha valaki búcsúbul...

Amerikában, ha valaki búcsúbuliként mozizást szervez, akkor fizetésnél melyik verzió a természetes?

Figyelt kérdés

A) Ő fizet mindent mindenkinek, hiszen ő szervezte és hívta el az embereket, és az ő búcsúbulijáról van szó.


B) Mindenki magának, kivéve, ha külön mondja a szervező, hogy akkor ezt most ő fizeti.


Pont ebben a helyzetben vagyok, és attól félek, hogy van kultúrális különbség a két ország között ilyen téren.

És tökre nem tudom, mi van, mert a barátokat ugye elég kínos lenne megkérdezni ilyesmiről, mert mindkét verzió ugyanúgy lehetséges, csak az egyik természetes, a másik abszolút nem. És nem tudom, melyik melyik :/


Szóval volt már valaki Amerikában búcsúbulin? Mit gondoltok, hogy van ez? Nálatok hogy volt?


Minden választ köszönök előre is.


Amúgy főgimisek vagyunk mind, ha ez számít bármit is.


2017. márc. 16. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Mindenütt az fizet, aki meghívta az embereket.
2017. márc. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amerikáról nem tudom, de Angliában azt tapasztaltam, hogy bármilyen parti van, a vendég fizeti a saját részét.

Első alkalommal én nagyon meglepődtem amikor lagziba hívtak, ahol a svédasztalos ebédet a házigazda állta, de az italokat nem. Nem csak alkoholt, hanem üdítő italokért is fizetni kellett. Szerintem a B verzióra számíts..

2017. márc. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ciki vagy nem ciki, kérdezd meg. Adhatsz hozzá körítést, hogy "Otthon nálunk így meg így van, itt is így csinálják"?
2017. márc. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig fura, ha szülinapkor vagy hasonlóknál az ünnepelt hívjon meg mindenkit, teljesen logikátlannak tartom.
2017. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az egyik barátodat/barátnődet hogy itt mi a szokás.
2017. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

B verzióra számíts.

Ez nem az országtól függ. Általában mindenki magának fizet. Kivéve ha valami nagyon vagyonos illető szervez bulit. Vagy ha pl. otthon van a buli, akkor szokott a házigazda bevásárolni, készülni.

Egyébként meg kérdezd meg az egyik résztvevőt.

2017. márc. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyanról még nem hallottam hogy valaki mozizni hív pár embert és mindent ő fizet :D Ilyen szerintem se itthon se külföldön nincs.
2017. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, sokat segítettetek!
2017. márc. 18. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!