Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Eljegyzési gyűrű, jegygyűrű,...

Eljegyzési gyűrű, jegygyűrű, kísérő gyűrű. Melyiket hol kell hordani, mikor hova kerül? A kísérő gyűrű csak a nőnek kell vagy a férfinek is? Használhatja a nő az eljegyzési gyűrűjét kísérő gyűrűnek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 22. 05:55
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Magyar szokás szerint eljegyzéskor a nő és a férfi karikagyűrűt húz a másik ujjára. Mellé lehet, de nem kötelező a nőnek köves, a férfinek pecsétgyűrűt adni kísérő gyűrűnek. A z esküvőig a karikagyűrűt a bal kézen, utána a jobb kézen szokás viselni.

Újabban sokan átveszik az amerikai szokást: amikor nem karikagyűrűt adnak, hanem csak a nő kap egy kövesgyűrűt, és azt hiszi, hogy eljegyezték. A férfi nem visel semmit. Menyasszony vőlegény nélkül.

Karikagyűrűt csak az esküvő után viselnek.

2017. máj. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Én egy olyan nő vagyok, aki "azt hiszi, eljegyezték". Meglepetés volt az eljegyzés, kaptam egy gyönyörű gyűrűt. A bal kezemen hordom. Karikagyűrűje mindkettőnknek lesz, az esküvőn fogjuk egymás ujjára húzni. Elvileg ezt a jobb kezemen kéne hordanom, de valószínüleg marad a balon. Szokás együtt hordani a köves és a karikagyűrűt.

Szerintem ezek a gyűrűk olyan jelképek, amiről a párnak közösen kell eldöntenie, hogy nekik mit jelentenek.

Mi nélkülük is tökéletesen meglennénk, nem ettől szeretjük egymást. Persze, ha nagyon belenyomjuk, az összetartozásunkat jelképezi és nekünk megfelel ez úgy is, hogy csak én hordok gyűrűt az esküvőig.

2017. máj. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy darab gyűrűm van. Karika, de van benne díszítés. Nem vagyok gyűrűs típus. Éppen elég ez az egy :)

Jelenleg a bal kezemen hordom. Esküvő után is azon fogom, mert a jobb kézen zavar. A párom is a balon hordja és ő is azon fogja az esküvő után is.

Egyébként úgy van, ahogy az első írta.

2017. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) sokat segítettek:)
2017. máj. 22. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!