Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Szalagavatón milyen költségek...

Szalagavatón milyen költségek várhatók?

Figyelt kérdés

Az iskolában még nem beszéltünk róla rendesen, de már dönteni kell hogy részt veszünk-e és nem vagyunk olyan nagyon jó anyagi helyzetben.

A keringő ruhát ki tudnám fizetni, hajam van aki megcsinálja, sminket magamnak. Tánctanárt nem kell fizetnünk de pl szalagtűzős ruha kb mennyi? Ajándékot vennünk kell? Milyen költségek vannak még?



2017. szept. 5. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:

A tánctanárnak illik ajándékot adni de ezt álltalában nem egyénileg intézik, hanem a csoport nevében, összedobva kb ezer forintot fejenként. A ruhát nem kell megvenni, csak bérelni szokás de persze ha ragaszkodsz hozzá meg is veheted.

Tűző ruha sok helyen a ballagó ruha, így arra nem kell külön venni mégegyet.

Szerintem nagyon más költsége nincs.

2017. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szedtek pénzt külön a szalagavatós tánctanárnak, külön az osztálytáncos tanárnak /kb 5-5 ezer/ --de ez téged ha jól értem nem érint,,

terembérleti díjba nekünk nem kellett beszállni,

ruha nagyjából 30-40 ezer a bérlése +cipő,

a fotós nem volt drága asszem fejenként 1-2 ezer vagy annyi se, de képek, ha tetszenek, akkor nyilván az is kiadás, meg a videót megvenni tőle...

szalagtűzéses ruha nagyjából 10ezer, de ez a ballagós ruha is, tehát muszáj lesz megvenni mindenképp

ajándékot illik adni a tánctanárnak, de ideális esetben osztálypénzből megy

nálunk mindenki táncolt, és én most se hagynám ki, ha döntenem kellene :) csak ha úgy döntesz, hogy részt vezsel, gyorsan keress táncpárt magadak, mert elfogynak :D

2017. szept. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha külső helyszínen van, akkor lehet hogy a jegyek fizetősek (de máshol ezt lehet hogy a terembérlet fedezi, passz). Magának a kitűzőnek is van egy költsége.

A ruhához jöhet pluszban a cipő, harisnya.

A fotósnak mi csak a képekért fizettünk, de nálunk 5 osztály ballagott egyszerre, szóval nem kellett aggódnia hogy nem kel el elég kép. A videósra nem emlékszem, de a digitális másolatok miatt ma már lehet hogy ebbe kötelező beszállni.

2017. szept. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 éve nem volt kötelező táncolni.Én nem táncoltam nem volt kivel meg nem is akartam,az osztályomból sem táncolt senki.(szakmán voltunk)A szalagtűzős ruhánkat sem csináltattuk hanem boltban vettük.Pl.New Yorker,H&M Kik stb. 10 alatt megúszta mindenki.Cipőm még volt általános sulis ballagásomról egy fekete magassarkú.+ szalag ára pársz száz ft meg a vacsora ami utánna volt közösen az osztállyal erre már nem emlékszem mennyi volt de biztos hogy 5ezer alatt.
2017. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt túllihegve.

Keringőzni az osztályunkból senki sem ment. Több mint 100-an voltunk az évfolyamon, egyértelmű volt, hogy nem fog mindenki keringőzni.

Ezen kívül minden osztály előadott egy-egy koreográfiát. Nem kellett hozzá külön ruhát venni. Olyat találtunk ki, amit otthon mindenki össze tud szedni.

Tűzésre nem kellett külön ruha. Nálunk a matrózblúz kötelező.

Hajat, sminket a legtöbben saját maguknak készítették.

Tánctanár osztálypénzből ment.

Valami minimális összeget be kellett adni, mert a bál helyén minden osztálynak egy külön teremben volt egy kis kaja, innivaló. Ennyi.

2017. szept. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok :D Nekünk ma azt mondta az osztályfőnök, hogy olyan 30 körül lesz a ruha a fotós meg olyan 10 körül, amit az osztálypénzből fizetünk.. Mondjuk a ruhán már most veszekednek a lányok :D :D 17/f
2017. szept. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen báli ruha, hogyha saját magadnak varratod, és nem kölcsönzős, asszem lehet 60000 is; valamelyik osztálytársam anno, mintha ennyit mondott volna. Persze az attól is függhet, hogy hol csinálják, milyen fazon, és milyen anyagból; a legdrágábból-e. És akkor a keringőruhájához a csajnak még jött a kosztümös cucc is, amiben vonultunk. Az kb összesen 25000 volt, vagy 23000, annak, aki nem fűzővel kérte, hanem blúzzal. Ja meg nem tudom, hogy a 60 úgy jött-e ki, hogy volt-e, aki a táncpartnerének a frakkját is fizette, vagy csak maga a keringősruha került ennyibe; mert mintha olyan 90 körül mondták volna összesen, de az is lehet, hogy a 60-ban már benne volt a kosztümös verzió is. De keringőruha nélkül 20-25 000.
2017. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*osztálypénzből fizettük a tánctanárt.
2017. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kicsit megkésve, de köszi a válaszokat.

Ja, a keringős ruhát én sem csináltatom, csak bérelem. :)

2017. okt. 6. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!