Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy néhány...

Miért van az hogy néhány gyökér férfi miatt nincs sose szó az apák napjáról és a Férfiak napjáról?

Figyelt kérdés
Itt a témakörök között is ott van az anyák napja, a nők napja. Soha semmit nem mondanak erről a két napról.
2018. jún. 2. 11:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem hidegen hagnyak az ilyen-olyan napok, világnapok.

Akiknek köszönettel tartozom, azoknak megköszönöm akár minden nap. Nem kell ehez külön nap meg felhajtás.

Az anya, apa, gyerek, feleség, férj stb nem csak egy napra érdemli meg a figyelmet. Minden nap oda kell figyelni rájuk.

2018. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
9%

Most őszintén, melyik apa érdemli meg a ünneplést?

Az én apám kisgyerekkoromban elhagyott, utána le se szart. Hurrá, ünnepeljük!

De nem baj, lett másik, aki felnevelt! Állandóan megvert, elnyomott, terrorizált! Hurrá, ünnepeljük!

Itt a gyakorin és a környezetemben is csak a verekedős, elnyomó, bántalmazó, esetenként iszákos stb. drága apákat látom. Hurrá! Ünnepeljünk!


Mert szar apa a gyári munkás, szar apa a diplomás értelmiségi. Verekszik a kocsmából hazatámolygó nyócosztályos, és verekszik az entellektüel.

Ünnepeljük hát őket áhítattal!

Megérdemlik!

2018. jún. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%
Az én apukám a legjobb apuka. Általános iskolás korunkban nem tetszett, hogy nincs apák napja, és az anyák napja utáni napot neveztük ki annak, én is, és barátnőim is, és felköszöntöttük őket. Én csak annyit csináltam, hogy azt mondtam apukámnak : Boldog apák napját! És ennyi. De örült neki.
2018. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
96%
Attól hogy téged elvert egy idióta attól még igenis vannak jó apák mint amilyen az enyém is,mást meg az anyja ver el akkor ennyi ennyi erővel minden anyuka rossz?Hagyjad már magad :D
2018. jún. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Utolsó: Érthető hogy gyulolod azt akit nem ver az apja, de azok nem azért járnak jól mert kretén fejuek. Egyszerűen mindenkinek más jut, nem te döntöd el kik a szüleid. De ha netalántán anyukád személyiségében találsz olyat amivel fokozottabban vonzhatja az ilyen tuskókat (elhiszem ha jóember anyukád, de senki sem tökéletes) azt a saját hasznodra még felhasználhatod. Le fogsz hordani tudom. De csak a családban többen vannak olyanok akik mondjuk fiatalkoruk ota utálják mondjuk az alkoholistákat de később olyan férjük lett vagy több is. Olyat is tudok akinek 5 ilyen volt(az ő apja agresszív alkoholista volt). Persze az elején meg nem láthatták, de vannak utaló jelek hogy kik lesznek azok csak ezek még ártalmatlan dolgokban nyilvánulnak meg aminek van köze a választott személyéhez is mert van amitől vonzóak lesznek egymásnak.
2018. jún. 3. 00:47
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
Inkább a gyökér nők miatt. Nyugaton a feminizmus tombol, azok mindenáron a férfiak vérét akarják, már az apák napjának eltörléséért is harcolnak. Keleten meg évtizedekig ment a kommunista nőnapozás meg nőajnározás, hogy így a nők meg úgy a nők, jaj, a nők, hát azok nők. A férfi meg dögöljön meg a munkapad mellett.
2018. jún. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

A nők mindig is a "gyengébb nem" voltak. Ez így van most is, hiába női egyenjogúság meg miegyéb. Például gondoljunk csak arra, hogy a komolyabb fizikai munkák 90%-át a férfiak végzik. Így a nőkre (pláne régen) a háztartás vezetése maradt fő feladatként. Így aztán a Nők napja az az ünnep, amikor a férfiak megköszönik ezt. Az Anyák napja pedig szerintem azért van előtérbe helyezve az Apák napjával ellentétben, mert az anya hordja ki a kigyermeket, illetve ő táplálja az kisgyermeket az élete első szakaszaiban.

Én ennek ellenére igazságtalannak tartom, hogy nincs benn a köztudatban a Férfiak, illetve az Apák napja, mert szerintem ugyanolyan fontos lenne ez a két nap is, mint a Nők vagy Anyák napja.

2018. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom azokat, akiknek az apja nem érdemli meg az apák napját, mindig elszomorítanak ezek a sorsok. De rengeteg olyan apa van, aki meg igenis megérdemli.

Én évek óta ünneplem az apák napját, mindig viszek apukámnak egy kis meglepetést.

Természetesen egyetértek, hogy az anyák, apák, stb ünneplése minden nap kell, hogy történjen, de azért jók ezek a napok, mert akkor lehet valamilyen különlegességet is adni - valljuk be, ajándék, meglepetés nincs minden nap. Én azt szeretem a legjobban, hogy apukám soha nem tudja megjegyezni, mikor van apák napja, úgyhogy a meglepetés maximális :)

2018. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

16-os. Ugyanezt elmondhatom az anyámról.

Egy alkoholista, erőszakos, állandóan kiabált velünk és vert minket. Cserélgette a férfiakat, mert csak a pénzük kellett neki. Ha olyan kedve volt, akkor beadott minket intézetbe hónapokra.

Most akkor minden nő, anya egy alkoholista erőszakos?

Azért látsz pl gyakorin sok "jajj apa bánt" kérdést, mert csak azt teszik fel. Naponta kilehetne irni kérdéseket, hogy "apa teljesen normális velem és szeret. Ez normális vagy tenni kell ellene valamit?"

Sok családot ismerek személyesen, ahol az apa is kiveszi a részét a gyerek nevelésből, házimunkából. De olyat is ismerek, ahol a férj dolgozik csak és látja el a házimunkát, a nőnek meg csak az éttermeken és a nyaralásokon jár az esze.

Tehát nem kell általánosítani, mert mindkét oldalon van jó és rossz ember.

2018. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
36%

Erős a gyanúm, hogy itt a negatív kommentek többségét elvált anyukák, vagy csalódott, gyermektelen szingli nők írják erős feminista felütéssel.

Bocs, ha valakit megsértettem :-)

2018. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!