Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nagyon furcsa és ellen megyek...

Nagyon furcsa és ellen megyek a társadalomnak hogy halottak napján nem megyek ki a temetőbe?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom hogy szeretteink emléke bennünk él és nem a testi maradványt kell látogatnunk.
2018. nov. 2. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem, én se járok, pláne ilyenkor nem, amikor nagy a tömeg, és tolvajok is aktivizálódnak.
2018. nov. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Mindig vannak ilyen emberek... A karácsonyt nem szereti, mert ne csak 1 nap szeressünk egymást, a nőnapot nem szereti, mert ne csak 1 napon tekintsék nőnek, a névnapot nem szereti, mert mindennap ugyanúgy hívják.... Szerintem az beteg lelkivilágra utal, ha valaki nem érti az ünnepek és megemlékezések szimbolikus voltát.
2018. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Inkább az a beteg, aki nem kepes felfogni, hogy az emberek nem egyformák, utolsó.


Igazad van, kerdezo

2018. nov. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
#2: Én meg veled értek egyet. Itt is csak a sok megkeseredett ember próbálja bizonygatni hogy minden ünnep rossz. Persze hogy rossz ha nekik annyi az életük hogy ülnek a gyakori előtt. Lassan jön a karácsony. Lehet majd olvasni a karácsony gyűlölők írásait is. :) De teljesen igazad van. Mindig ez van névnapokon, nőnapon, húsvétkor, anyák napján stb stb...
2018. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szó sincs arról hogy az ünnepeket utálom a karácsonyt, mindent megtartjuk nem az ünneppel van a gondom hanem azzal hogy testi maradványhoz menni ki és emlékezni ez szerintem egy túl materialista dolog szerintem igen is megünnepeljük a mindenszenteket, imádkozunk, ünnepi ételek vannak az asztalon stb.

Úgy érzem nagyon kiforgattátok a szavaimat ugyanis nem az ünneppel van a bajom....

2018. nov. 2. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor miért teszed fel a kérdést, hogy furcsa-e hogy nem mész temetőbe? Milyen megerősítést vársz? Ha így döntöttél, nem mész és kész. Senki nem fog kényszeríteni.

Az viszont jó ha nem az ünnepek ellen vagy.

2018. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem vagy furcsa. Tucat vagy. Divat lett lázadozni és "csakazértis ellen menni" az ünnepeknek.
2018. nov. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy minden ünnep rossz. De mondjuk azt az embert is megértem, aki így hondolja: nyilván oka van rá. Mit lehet mondjuk szeretni a karacsoynban, ha nono gyerekkoraban csak veszekedés és kényszer családlátogatás volt? Vagy pl a húsvétban, amikor agyon locsolták büdös kölnivel ? Magánügy, hogy ki mit, miért szeret vagy nem szeret.

A divat lett lazadnihoz annyit fűznék hozzá, hogy én 44 éves vagyok, úgy 10 évesen voltam utoljára halottak napján a temetőben. Addig se láttam ertelmet, de gyerekként mentem a szüleimmel. Most se látom értelmét. Évente parszor megyek ki, akkor, amikor ugy érzem. Van, aki rendben tartja a sírt, nem elhanyagolt. A szeretteimmel nem ott találkozom, nem ott gondolok rájuk. Szoktam itthonra fehér rózsát venni, mert az volt a nagyapám kedvence és minden reggel a nagyanyám üvegpohárból iszom a kávét. Millió dolog van, ami rájuk emlékeztet. A sírjuk épp nem.

Ja, amúgy a karácsonyt szeretem, de amióta külön elekmsoha nincs karacsoynfank, mert anno miután elváltak a szüleim, apámnak sikerült megutáltatnia: mindig nekem kellett feldíszíteni az ő kb 2,5 meteres fájukat, miközben ő utasított és kritizált. Na, fa nincs, karácsony van, és tökéletes így is

2018. nov. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
No de hát ez eleve nem is mindenki ünnepe. Ez egy katolikus/ortodox keresztény ünnep.
2018. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!