Kezdőoldal » Ünnepek » Évforduló » Ez az éverzed 2000.01.01....

Ez az éverzed 2000.01.01. napon kezdődött, vagy pedig 2001.01.01.?

Figyelt kérdés
Valahol a 2000. 01.01. -et olvastam...de vitatnám én ezt...
2022. febr. 21. 17:37
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! - én is így gondoltam, mint Ti mindannyian. Én sem tudom, Istit miért pontoztátok le...az, hogy nem véleményre irányult a kérdés - szerintem gyenge érv, mivelhogy Isti is leírta a hivatalosat is..azzal csak kiegészítette, hogy a köznyelv 2000 -től számítja (értelmezi)...sőt, indokolt is volt a kiegészítés, mert számomra is úgy tűnt (több esetből is), hogy a köznyelv (mondjam így, a nem matekos agyúak) 2000 01 01 -től számítja...gondolom, azon az elven, hogy az első számjegy megváltozásával az évezred is megváltozik...pedig nem (azt, hogy: 'pedig de' nem csak a Boborján mondja, hanem a 'köznyelv' is)

Maga a kérdés onnan jöt, hogy...valakik "2000 december elején az új évezred első karácsonyára készültek"........mondjuk, időben elkezdték. A vigyort ide most azért nem teszem ki, mert a történet egy halálesetről szólt (színész)

2022. febr. 23. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!