Kezdőoldal » Ünnepek » Farsang » Mikor van farsang?

Mikor van farsang?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a farsangi időszak a vízkeresztet követő első vasárnaptól, hamvazószerdáig tart. Viszont mivel a karácsonyi időszaknak, a húsvéti időszaknak stb. is van egy központi napja, például az imént említetteknek, a karácsony és a húsvét és ezeket ölelik körül kisebb ünnepnapok/emléknapok (például a karácsonyt, az aprószentek vagy szenteste délelőttje, a húsvétot, meg például nagypéntek), ezért gondolom, hogy ez alól a farsangi időszak sem kivétel. Ez a nap mikor van? Létezik ilyen nap?

Valamint, kötődnek a farsanghoz egyéb hagyományok is. Ha nem, akkor a hagyományok és a szokások szerint mikor kell fánkot sütni, mikor kell kereplőzni stb.? Mikor szokták tartani? Melyik nap?

A válaszokat köszönöm előre is!



2021. jan. 23. 15:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%

a kisebb ünnepnapokra vonatkozó összes infót megtalálsz a katolikus.hu weboldalon.


Egész farsang alatt szokás fánkot sütni! A kereplés pedig "a harangok RÓmába mennek" - pl. itt is olvashatsz:

[link]

2021. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Vízkereszttől hamvazószerdáig. Azt hiszem.
2021. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2.!

De utálom az ilyen válaszolókat!!! A leírás dísznek van ott??


1.!

Köszönöm a válaszod! Melyik nap ünneplik általában a szokás szerint? Nem a nagyhétről kérdeztem, hanem a farsangi ünnepkörről. Példának hoztam fel, a fent lévőket, amit jeleztem is.

2021. jan. 23. 19:08
 4/25 anonim ***** válasza:
80%
mit melyik nap ünnepelnek????
2021. jan. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A farsangot, vagyis a tél űzését.
2021. jan. 23. 20:09
 6/25 A kérdező kommentje:
És a tavasz közeledtét.
2021. jan. 23. 20:11
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
De hát leírtad! A farsang egy időszak, nem egy nap!
2021. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
De mint írtam a kérdésben, azt kérdeztem, hogy főként mikor ünneplik és mely naphoz kötődnek a szokások. Valamint, azt, hogy melyik naphoz kötődik az ünnepkör.
2021. jan. 23. 20:33
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
Guglizd ki. Ha nem akarod érteni, hát ne értsd....
2021. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, te nem érted mire gondolok.
2021. jan. 23. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!