Kezdőoldal » Ünnepek » Farsang » Mikor van farsang?

Mikor van farsang?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a farsangi időszak a vízkeresztet követő első vasárnaptól, hamvazószerdáig tart. Viszont mivel a karácsonyi időszaknak, a húsvéti időszaknak stb. is van egy központi napja, például az imént említetteknek, a karácsony és a húsvét és ezeket ölelik körül kisebb ünnepnapok/emléknapok (például a karácsonyt, az aprószentek vagy szenteste délelőttje, a húsvétot, meg például nagypéntek), ezért gondolom, hogy ez alól a farsangi időszak sem kivétel. Ez a nap mikor van? Létezik ilyen nap?

Valamint, kötődnek a farsanghoz egyéb hagyományok is. Ha nem, akkor a hagyományok és a szokások szerint mikor kell fánkot sütni, mikor kell kereplőzni stb.? Mikor szokták tartani? Melyik nap?

A válaszokat köszönöm előre is!



2021. jan. 23. 15:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehordasz mindenkit, pedig rendes választ adnak. Értelmezni kellene tudni. De lefordítom: nincs kiemelt nap. Ez egy időszak.

Ha olyasmire gondolsz, mint az advent vasárnapjai, olyan nincs.

A magyar szokások között van olyan, hogy farsangvasárnap és húshagyókedd.

2021. jan. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
A 40 napos nagyböjt hamvazószerdával kezdődik. Előtte van a farsang.
2021. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

12.! Ezt tudom!


11.!

Köszönöm a válaszod! Farsangvasárnap mikor van? Hányadika?

2021. jan. 24. 11:11
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg ennyire funkcionális analfabéta vagy...??? Mindenki leírta!


Nincs olyan, hogy farsangvasárnap!!!


A farsang egy IDŐSZAK!!!


Nincsenek külön dedikált napjai! Csak eleje és vége.

2021. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, te autista vagy?

Eldöntötted magadban, hogy vannak külön napok - és most ezt próbálod igazolni? NINCS farsangvasárnap.

2021. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő!


Ti vagytok inkább az autista, műveletlenek! Olvassatok szépen a válaszokban... Szövegértés 3. alsó osztályos tananyag, menjetek szépen vissza. A 11. válaszolót kérdeztem és nem titeket, mivel nyilván nem ti tudjátok, hogy mikor van, ha nem is hallottatok róla.

2021. jan. 24. 11:26
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
A riói karneválra gondolsz??? az a "farsang farkán" van, az utolsó három nap hamvazószerda előtt. De ez nem egy "jeles" nap.
2021. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 24. 12:04
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

Mi a fenét köszönsz?

A karnevált rióban?

Sehol nem szerepel ez az írásaidvan.

A karnevál sem.

És a karnevál igencsak lazán kötődik az egyházhoz.

2021. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Szövegértés, 3. osztály!!! ;-)

Sehol nem írtam olyat, hogy kötődni kellene hozzá, kizárólag a hagyományokról írtam, meg farsangvasárnapról írtam, amire ugyebár azoknak kellett reagálni, akik nem is hallottak róla... IMÁDOM A GYIK-ET!!!

2021. jan. 24. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!