Kezdőoldal » Ünnepek » Farsang » Miért nem öltöznek be a mai...

Miért nem öltöznek be a mai gyerekek farsangkor?

Figyelt kérdés
Aki meg beöltözik, csupa bolti jelmezbe. Húsz gyerekből kettő ha nem abba.
2012. febr. 17. 17:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
51%

Változnak az idők

Mai gyerekeket már csak a számitógép,divat,sex érdekli sajnos

2012. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A gyerekeket a szex? Nem kamaszokat írtam, hanem gyerekeket.
2012. febr. 17. 18:25
 3/16 anonim válasza:
ja sorry
2012. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Szerintem ez az iskola ill. ovoda hibája.

Az én fiaim szerencsére olyan iskolába jártak ahol divat volt be öltözni,sőt hangsúlyozták hogy a házilag készült jelmezeket dijazzák csak,igy mindenki igyekezet ezt meg valósitani.Szüllöi értekezleten fel kell vetni ezt a témát és szorgalmazni a meg valósitást,ehhez kell a szülök segitsége is.Nem lehet minden az intézményektöl várni,a szülöknek kell seggiteni hogy a gyerekek akarják ismerjék meg ezeknek az eseményeknek az örömét.

Azért müködnek a szülöi munkaközösség,hogy ezeket is meg oldják,csak persze csinálni kellene.

2012. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Mert a szülőknek éjjel-nappal muszáj dolgozniuk, ha nem akarják, hogy kirúgják őket a munkahelyükről. Hol lenne energiájuk jelmezt csinálni? Ha meg nincs munkájuk, akkor nem futja alapanyagokra a jelmezhez. Na meg minek varrjanak, ha meg lehet venni a boltban? Az én időmben még a boltban nem volt kész jelmez, maximum kölcsönözni lehetett színházból stb., de sokkal jobb móka volt otthon elkészíteni. Manapság erre sajnos nincs idejük az embereknek.
2012. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
59%
3 gyermek mellett hidd el dolgoztam,és a szülöi munka közöségben is,ott a hét vége ,vagy esténként 1-1óra is elég a gyerekekkel együtt,nem kell anyagot venni,használt ruhákból,vagy karton dobozokból is meg lehet sok mindent csinálni.Csak igen,a fáradt szülö már a gyermeke mosolyára sem kiváncsi,pedig attól jobban érezné magát.
2012. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. válaszolóval értek egyet.

Ott a két kisiskolás, estére van még gyakorolni való, játszanak is ugye, meg társasozzunk, anyuci csináljon tápláló vacsorát, takarítson, vasaljon, de emellett menjenek korán lefeküdni, mert reggel korán kell kelni. Most is ki van adva, hogy az egyikkel mit kell gyakorolni matekból,a másikkal magyarból - könyörgöm, mikor???? Ez nem arról szól, hogy az ember nem akar foglalkozni a gyerekkel, csak amit tud egyszerűbben megoldani, azt egyszerűsíti.


A másik az, hogy én béna vagyok. Anyukámnak van varrógépe, ügyes is, volt olyan év, amikor saját készítésű jelmezbe öltöztek a gyerekek. Na de akinek nincs ügyes kezű nagymamija? Most miért szerencsétlenkedjen, ha olcsóbban megveszi a boltban, jobb is és a fennmaradó időt értelmesebben is eltöltheti?? (akár a gyerekkel társasozva)

Engem nem érdekelne, hogy az óvónéni saját készítésű jelmezt akar, épp eléggé le vagyunk terhelve, ne ossza már be a szabadidőnket.


Egyébként a nagyobb lányom nagycsoportos farsangja igazán emlékezetes lett. Hetekkel korábban eldöntötte, hogy kerti tündér lesz. Megterveztük a ruhát, napokig kerestem éjjel a képeket a neten. Elmentünk anyagot venni 2 kerülettel odébb, majd anyukám megvarrta. Volt ruhapróba is, apám autóval hozta át anyukámat, csak hogy a.gyerek belebújhasson a fércelt ruhába. A farsang napján a lányom felkelt, az ágy mellé hányt, majd kiment a wc-re és azonnal jött a hasmenés. Ennyi volt neki a farsang...


Idén nem vacakoltam. Egy használtruha boltban szuper jelmezt találtam a nagyobb méretében, eredeti Disney és 3 ezer Ft alatt volt. Annyi dolgom volt vele hogy kimossam, olcsóbban megúsztam mintha varrtunk volna és a gyerek is imádta. A kicsinek egy régi jelmezt újítottunk fel, kevés munkával. A gyerekeknek tetszett, jól érezték benne magukat és nekem sem volt megterhelő.

2012. febr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem sem a kérdést, sem a választ. Miért kellene bármelyik kor gyermekének beöltöznie bármiféle jelmezbe bármiféle alkalomkor? Ez valami levárás?
2012. febr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az napokban rengeteg kérdés volt itt, hogy "minek öltözzek be farsangkor."

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=minek+%F6lt%..


Akkor meg miről van szó?

2012. febr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
8: nem elvárás, de az ovis-kisiskolás korban nagy esemény. A legtöbb gyerek lelkesen készül rá.
2012. febr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!