Kezdőoldal » Ünnepek » Gyereknap » Nem érzitek úgy, hogy túl sok...

Nem érzitek úgy, hogy túl sok alkalomra veszünk tárgyi dolgokat a gyerekeknek? Szinte már kötelező jelleggel?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani aki mindig ajándékot vesz, de gyermeknapra miért kell ajándékot venni?, szóval amúgy is sok helyen a rokonok is összevásárolnak mindenfélét a gyereknek, és nem rossz a gyereknek hogy szinte nem is tud örülni egyesével a dolgoknak, mert rázúdul csomó féle?


Tényleg nem kötözködésből kérdezem, csak már kezdem magam furán érezni,hogy a fiam Gyermeknapra "csak" gumicukrot és választott egy programot (Mozi)


Sok gyerekes barátnőm kérdezte hogy mit kap Gyermeknapra és mondtam hogy választhat programot és kap egy kis nasit. És erre kérdezték, hogy jó de azonKÍVÜL MÉG?


2023. máj. 28. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gyakorlatilag nem veszünk ajándékot, csak karácsonyra és születésnapra, de akkor sem a pénzre megy az egésu
2023. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem kaptak semmit.


Közös programot szerveztünk, ugrálóvár, játszótér, közös fagyizás.

2023. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Mi se vettünk soha gyereknapra, pedig csak egy gyerekünk van. Ilyenkor amíg kicsi volt, mindig valami gyerekprogramot tartottunk. Most meg fagyizni megyünk vagy bringazni.
2023. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is ez a baj, mert én csinálhatom másképp mint mások, csak az a rossz érzés hogy az én gyerekemnek kell majd xarul éreznie magát hogy nem zúdítottunk rá 600 kiló ajándékot már Gyermeknapra? Nem mellesleg a szülinapja is közel van hozzá...


Nem beszélve arról hogy más anyukák nem félnek attól,hogy ellövik a jó ötleteket a gyermek számára már nagyon hamar??


A sok sok ajándékozós ünnepre(névnap,szülinap,húsvét,gyereknap,majális,mikulás,karácsony) minden rokon plusz a szülők vesznek vmi extrát vmi különlegeset akkor a következő évben már hova lehet ezt fokozni?


Én érzem magam kellemetlenül ....

2023. máj. 29. 07:06
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

nem igazán értem, hogy hogy oldja meg adott család, hogy egy teljesen random vasárnapon az összes rokon elzarándokol hozzá felköszönteni a gyereket gyereknapilag, de ha náluk ez a szokás, én nem fogok veszekedni velük.

amúgy meg nem kell mindig mindennek olyan brutálisan különlegesnek lennie, nálunk a rokon gyerekek a hétvégén ezt kapták: poszter a kedvenc kpop bandáról az egyiknek, egy új, boltban vett, címkével ellátott nyári ruha a másiknak (legfiatalabb kislány szegény a családban, és hiába szeretjük ugyanannyira, mint a többit, néha elfelejtünk neki saját ruhákat venni, mert tényleg rengeteg alig használt marad rá a többi lánytól, de akkor is, a saját az más érzés, mint amit örököl), tematikus kávézólátogatás a harmadiknak. nem érdekel minket, melyik mennyire extra vagy különleges, nem azért csináljuk hogy felvágjunk vele a többi szülő előtt. gyerek boldog, feladat pipa.

2023. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi nem adtunk semmit gyereknapra. Azt nem tudom te miért érzed magad kellemetlenül? Engem egyáltalán nem zavar, hogy nem vettünk semmit.
2023. máj. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elég ritka az olyan alkalom, ahol tárgyi ajándék van. Karácsony, szülinap. Húsvétkor, névnapra apróságot adunk.

Szóval én kimondottan örülök neki, hogy van alkalom, amikor kapnak valami nagyobb, közös dolgot, mert ötlet az lenne bőven.

Én inkább a rokonságból jövő két zsáknyi kacatot szoktam megszűrni, mire a gyerekekhez ér.

2023. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
De, én is ezt látom, pedig nincs gyerekem.
2023. máj. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi elmentnk a városi gyerekna rendezvényre, majd utána az üzletsoron ettünk éttermekben a rendezvényen kapott kuponokból, ennyi
2023. jún. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!