Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Szoktatok még locsolkodni?

Szoktatok még locsolkodni?

Figyelt kérdés
Én pár éve már nem járok.szerintetek ez gáz?nem szoktam meglocsolni a közeli rokonokat sem barátnőket se... kicsit ódivatúnak tartom, szerintetek mennem kéne?
2021. márc. 24. 17:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Nem szoktunk, bár nálunk soha nem volt hű de nagy hagyománya. De most már a rokonok bebüdösítése is elmarad pár éve. Mi már felnőttünk, de nekünk még nincsenek gyerekeink. Majd, ha lesznek, akkor lehet, hogy fogunk, csakhogy megismerjék ezt a hagyományt, de iskolás koruktól már biztos nem fogom erőltetni.
2021. márc. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Engem szoktak (nő vagyok :)), apukám, párom, párom tesója és a gyerekei.
2021. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Nő vagyok, gyerekkoromban, húsz éve sem volt nagy jövés-menés nálunk, néhány ismerős, rokon eljött és kész. Az utóbbi 8-10 évben pedig egyáltalán nem. Majd ha lesz gyerek, akkor esetleg, de én sosem voltam túlzottan odáig a locsolkodásért. A párom se jár sehova.
2021. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Nő vagyok, már gyerekként is utáltam ezt a dolgot. Kb. 10 éve locsolt meg utoljára valaki, de mivel előtte nem kért engedélyt, ezért az egész üveg kölnijét a fejére öntöttem.
2021. márc. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
34%

Utáltam mindig. Gyerekként részeg/alkesz szomszédok, ismerősök locsoltak rám undorító lötyiket, csak hogy ihassanak, zabáljanak.

Most, hogy már saját családom van, a fiaim, férjem sem locsolt meg soha. Rokonság szintén nem locsolkodós hála az égnek.

Anyósom idétlenkedik, hogy őt márpedig locsolják meg az unokák, meg mondjanak verset.

Elérte, hogy ne menjünk húsvétkor. Sem.

2021. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy az a baj hogy sokszor mindenféle emberke elegy a családokhoz, és nem érdekli őket hogy kellemetlen lesz a helyzet. Csak remélik hátha kapnak valamit. Azonban ha a családtagok a jóbarátok tennék ezt egymással, akik jól érzik magukat egymás társaságában, úgy viszont tényleg egy szép dolog. És nem kell a hagyományra vagy miegymásra hivatkozni. Egyszerűen csak egy jó alkalom hogy meglátogassuk a szeretteinket és elbeszêlgessünk, mivel sokszor talán nincs is alkalmunk a munkánk vagy a család miatt meglátogatni őket.

Amúgy meg ha nem néhány perverz a nők mellét bámulva locsolná mellen őket, amit láthatóan nem élveznek, azonban ezzel mit sem törődve, bunkón megteszi, azt hiszem hogy érthető miért is nem szeretik a nők a locsolkodást.

2021. márc. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
57%

#6

Így van, egyetértek. 21N

2021. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Nő vagyok. Amíg éltek a férfi felmenőim (nagypapák és apukám), ők mindig meglocsoltak. Azóta csak az aktuális párom szokott. Ha ő nem tenné, nekem hiányozna, mástól viszont nem venném jó néven.
2021. márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Odivatu, idejetmult baromsag.
2021. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Aki úgy odáig van a locsolkodásért az falusi?

Mert városon ez annyira sosem volt szokás.

2021. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!