Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Milyen a nagyhét, hogy telik...

Milyen a nagyhét, hogy telik eddig?

Figyelt kérdés
Hogy készültök a húsvétra, miket szoktatok ilyenkor csinálni? Tartjátok a böjtöt, ha igen, hogy? A tojás festést, húsvéti ételek készítését, díszítést, ajándékok beszerzését már elkezdtétek? Miket fogtok ajándékozni? Áldott nagyhetet, illetve békés, meghitt és boldog húsvétot mindenkinek!!! :-)

2021. ápr. 2. 22:31
 1/7 Blinding Lights válasza:
66%
Huh hát mi nagytakarítást tartunk! :D Nem tartjuk a böjtöt, de ma próbáltunk nem enni húst. Holnap fogunk tojást festeni és egy kicsit kidíszíteni a házat.Tojást, sonkát, tormát és zöldségeket fogunk enni (ami valószínűleg nem újdonság). Húsvét másnapján rokonokhoz fogunk menni. Nálunk mostmár nem nagyon szokás ajándékozni, max egy kis édesség(ami mindig jól jön :D). Kívánok én is boldog ünnepeket! :)
2021. ápr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint az év többi hete, csak többet iszok meg sonkát főzök :)
2021. ápr. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Unalmas,mivel a nagy ebédek,locsolkodások és az ilyen programok elmaradnak.
2021. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1.!

Örülök hogy jól telik a felkészülés az ünnepre.


2.!

Hát azért még ne igyál, meg nem egyél még sonkát, majd csak estétől! :-)


3.!

A karácsony is szűkebb családias volt, most a húsvét is. Locsold meg majd a közel lévő szeretteid! Aki meg távoli, annak marad az online locsolkodás: [link] :-D


Áldott nagyhetet (még azt a fél napot, ami maradt belőle), valamint békés és boldog húsvétot mindenkinek! :-)

2021. ápr. 3. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Mi a héten minden nap dolgoztunk, pénteken is. Nekünk ez az ünnep is munkával telik, egyedül hétfő lesz szabad. Akkor mosok, főzök.

A fiam a nagyszülőknél van, ott "húsvétozik"

Ez a húsvét a leghaszontalanabb ünnep nekünk, mivel egészség ügyben dolgozunk a férjemmel, hiaba a gyerek nem jár szabadnap.


Inkább a nyugdíjasok ünnepe szerintem

2021. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Mi virágvasárnap tettük fel a dekorációt.

Böjtöt nem tartunk, kivéve annyit, hogy nagypénteken nem eszünk húst - de ezt azért nem nevezném "böjtnek", inkább csak szimbolikus jelentőségű.

Ajándékok nincsenek, csak csokoládé, azt már hetekkel ezelőtt megvettük.

Az ételekhez a hozzávalók nagy részét szintén megvettük hetekkel ezelőtt, az utolsó dolgokat ma reggel szereztem be.

Este megfőzzük a sonkát, délután sütök holnapra egy süteményt meg egy kenyeret.

A tojást egyszerűen lilahagymás vízben főzzük, nagyon szép színe lesz, mintákat nem festünk rá, más festékanyagokat nem használunk. Dísznek vannak nagyon szép tojásaink, de évtizedek óta ugyanazok, családi örökség.

Rendszeresen részt veszünk istentiszteleteken is, most ez nagypénteket, vasárnapot és hétfőt jelent (idén online).

Szokott lenni egy családi vendégeskedés, az idén elmarad.

2021. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös!

Sajnálom... De az emberek nagyon hálásak az áldozataitokért.


6-os!

Nálunk is hasonlóan nagy ünnep, de én megtartottam a teljes nagyböjtöt, idén is és nálunk lesznek ajándékok is. :-)


Boldog és áldott húsvétot!

2021. ápr. 3. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!