Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Becsapjuk A gyereket azzal,...

Becsapjuk A gyereket azzal, hogy "van" mikulás, húsvéti nyúl, és fogtündér?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 20. 09:10
1 2
 1/12 Kései Sirató ***** válasza:
82%
Nem csapjuk be.
2022. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
34%

Miért van?

Ha léteznek akkor nem becsapás. Ha meg nem és mégis azt mondja valaki az becsapja.

Alapvető fogalom.

2022. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Úgy is lehetne csinálni, hogy kapásból elmondjuk a gyereknek: nincs húsvéti nyuszi, mindenki meghal, az emberek csak a pénzt hajtják és nem őszintén kedvesek, minden harmadik ember rákos lesz és kínlódva hal meg, apád sosem akart csak kiszakadt a gumi, Buksi nem egy farmra költözött hanem kifordította a belét egy kocsi, 15 év múlva pedig esélyed se lesz, hogy saját lakásod és normális életed legyen, az öcséd sokkal okosabb nálad. Na edd tovább a levesed, hogy nagyra nőj! (ha megéred)
2022. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kései Sirató ***** válasza:
75%

A férjem minden 5 évig minden évben Mikulás volt az egyik óvodában.

Nos? Mi volt akkor, ha nem létezik Mikulás?

Tehát létezik, csak nem úgy, hogy összesen 1 lenne a világon, december elején rengeteg van mindenhol.


Csokiból is van Mikulás, meg húsvéti nyúl is. A fogtündér is létezik a mesében.

2022. ápr. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Ezek mesealakok, nem becsapás!
2022. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem, hogy miért lett lepontozva a 3. válaszoló, mert értelmesen válaszolt a kérdésre, csak kicsit nyersen fogalmazott.


Én nem tartom rossznak, illetve hazugságnak, attól még, hogy nem éppen a valóság. A gyerekkor és a kisgyerekkor végül is a szépségről és a gondtalanságról szól. A gyerekek szeretik a meséket és még tudnak hinni benne, ami szerintem csodálatos. Nem értem miért kellene elvenni tőlük ezt a csodás, gyermekded örömöt, csak azért, mert mi, akik már "megnevelt" ez a világ, unalmunkban kitalálunk mindenfélét, ami minden eddigi szokással ellentétes. Ez egy szép hagyomány. Bár ezt most én úgy írtam, hogy soha nem hittem bennük igazán, nem ért nagy traumaként, amikor megtudtam a valóságot. A szüleim normálisan kezelték a helyzetet és elmondták, már előtte is, hogy a Mikulás valójában Szent Miklós püspök, aki egy ókori, keresztény, a kis-ázsiai Myra városában lakott és nagyon nemesen, jó lelkűen élt, többek között titokban, személyének felvállalása nélkül adakozott a szegény gyerekeknek és ennek a hagyománya él a mai napig. Azt is elmondták, hogy a húsvéti nyuszi és a húsvéti bárány is a gyermekek és a családok örömére kitalált mesécske, aminek sok gyökere van. Illetve a fogtündér valójában a két szülő, akik a gyereknek szeretnének örömet csalni az arcára, egy ilyen furcsa időszakának az életüknek, illetve a szülők ezzel szeretnék jelentéssel felruházni ezen alkalmakat.


Lehetne úgy is csinálni, ahogy előttem írták, csak semmi jó nem származna belőle. Lehetne mondani azt is, hogy nem a gólya hozta, a tündér egy mitológiai lény, fogtündér meg nincs, a húsvéti állatkák mind csak kitalációk, a Mikulás valójában soha nem repült és már nem is él, nem a Jézuska és nem is az angyalka hozza a karácsonyi ajándékokat, a nagypapi sem a Föld túlsó felére költözött, az örök boldogság kertjébe, az ember, különösen manapság pedig gyarló, önző és mocskos, az világot pedig a pénz hajtja. De mégis miért lenne ez jó?

2022. ápr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanolyan ártalmatlan kis hazugság, mint hogy szép a rajza vagy finom az "eper ízű" homok fagyi.

Mivel nem ártasz vele belefér.

2022. ápr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ok, és jó hogy ennyire örülnek a nyuszi hozta csokinak aki a fűben bokorban hagyja, meg a párna alatt az érmének, csak attól félek amikor megtudják csalódnak bennünk, hogy évekig becsaptuk őket.
2022. ápr. 20. 21:35
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

#8.

Nem csalódnának. Én sem csalódtam, amikor apukám mondta, hogy a mesefiguráknak beöltözött fickók valójában emberek.


Emlékszem, kiskoromban az oviban minden "mesés" ünnep közeledtével, illetve mindig, amikor valakinek kiesett egy foga közülünk rendszeresen vitáztunk, hogy léteznek-e. :-) Ha meg megtudja, mondhatjátok, hogy nem kell mindenben a pajtásokra hallgatni.


Ez nem becsapás. A kérdés erről szólt. Ez mese és hagyomány. Olyan, mint a pacás, ovis festménye. Ott sem állsz neki művészettörténeti elemzésbe, kritizálva a stílust, hanem büszkén azt mondod neki, hogy szép lett.

2022. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
58%
Viszonylag sokáig nem akartam elhinni, hogy nem léteznek, és nekem nagyon rosszul esett, hogy ennyi csoda sem tud létezni, de túlérzékeny a személyiségem.
2022. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!