Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Másnak is olyan érzése van,...

Másnak is olyan érzése van, mintha karácsony lenne?

Figyelt kérdés
Télies hideg van, sok helyen hó esik, napsütés sehol. Hol van az a tipikus falusi kép, hogy a tavasziasan öltözött falusi legények leöntik egy vödör vízzel a leányt? Tüdőgyulladást kapna ebben az időben.
2023. ápr. 7. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk is esett a hó, igen, olyan érzésem van, mintha tél lenne:D
2023. ápr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Én tegnap éreztem így, mikor jöttem haza a hóesésben, és tudtam jön a hosszúhétvége. Tisztára mint karácsony előtt.

Reggel mikor kinéztem az ablakon, havas volt a kert, a háztetők. Fura a hangulat az tuti. :)

2023. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is olyan érzésem van, itt is esett a hó, de nem maradt meg.

Egyébként van egy olyan képeslapom, amin a fiúk vödör vízzel öntik nyakon a népies öltözetű lányokat. Régi szép idők, amikor még kellemes meleg volt húsvétkor, és lehetett így vízzel locsolkodni. (Nem vagyok öreg, de hiányzik az, hogy falun mamámnál jöttek a locsolók😅)

Ma már szinte senki nem locsol meg, verset sem mondanak. Pedig olyan szívesen adnék csokitojásokat érte. Szeretem az ilyen szokásokat. 🙄

2023. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Hát erre még hó sem volt, igaz télen se. :( Legalább most lenne ha karácsonykor nem volt.
2023. ápr. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Nincs még egy olyan időszak az évben amit annyira utálok mint a karácsonyit. Szóval semmi nem tudja idézni azt a hangulatot.
2023. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a boltok forgalmát nézzük, szerintem még a karácsonyinál is nagyobb volt a tumultus.
2023. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért nem az időjárástól függ, hogy ünnepi hangulatunk van-e. Például az indiaiak, koptok, görögök, asszírok, ausztrálok stb. mit szóljanak? Náluk (szinte) soha nincs hó karácsonykor. :-D


Mi a déli részén élünk az országnak, de elutaztunk az északnyugati részre is, mivel ott élnek a rokonaink. Szerencsére nálunk azért tavasziasabb idő volt, bár tény, hogy a kocsi hőmérője szerint karácsonykor melegebb volt, mint húsvétkor. XD De a húsvéttól nem is mindig lehet elvárni, hogy olyan kicsattanó, üde, tavaszi időt hozzon. Tekintve, hogy a Gergely-naptár szerint mozgó ünnep, március 22. és április 25. között bármikor lehet. Ez több, mint egy hónap különbség. Egyik esetben alig jöttünk még ki a télből, másik esetben meg szinte május van...

2023. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!