Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Kedden illik meglocsolni a...

Kedden illik meglocsolni a kolleganőket munkahelyen akivel hétfőn nem talalkoztatok?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 9. 07:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
6%
20) aha persze.majd ha ünnepnappá lesz nyilvánítva, akkor lehet locsolni.
2023. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
91%

Hah, elég vicces, hogy mennyire ragaszkodsz ahhoz, hogy nőket önts le vízzel vagy büdös kölnivel, aztán nyújtsd a markod csokoládéért vagy pénzért, de azon már felháborodsz, hogy viszonozva legyen a dolog. :D

Na, pont ezért nem fogadok locsolkodókat első osztályos korom óta. Buta egy hagyomány.

2023. ápr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
6%
22) nem én találtam ki.ha nem tetszik akkor el kell törölni és kész, lehet dolgozni hétfőn.
2023. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
92%
Dolgoztam hétfőn: aki ünnepnapon dolgozik nálunk, az dupla órabért kap. :D Ostobaság lett volna kihagynom, a semmiért.
2023. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
6%
24) akkor jól is jártál.én is dolgoztam,senkit nem locsoltam meg.gondolom ennek is örülsz.
2023. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

#23.

A húsvéthétfő sem a locsolkodás miatt munkaszüneti nap. Ha így lenne, akkor locsolkodásként, vagy vízbemártó hétfőként lenne benne a magyar munkaszüneti napok listájában.


A legnagyobb keresztény ünnepeknek nyolcada, vagy latinul oktávja van, így a húsvétnak is. Ez több ábrahámi vallásban így van, de a keresztény liturgikus naptárban is. Ez azt jelenti, hogy nyolc napon át ünneplik. A kultúrákban is nyoma van ennek, hisz nagyon sokáig így ünnepeltek. Az urbanizált, városiasodó világ azonban nem engedhette már meg magának, hogy egy évben többször nyolc napon keresztül minden leálljon, ezért egyfajta kompromisszumként ezen nagy ünnepeknek a fő napja mellett (nyilván a húsvét esetén ez húsvétvasárnap) az azt követő napot, a nyolcad első napját munkaszüneti nappá tették. Aztán a még jobban elurbanizálódó világban szinte el is tűnt a többi nap jelentése, bár Kelet-Európában a sztálinista diktatúra is rátett erre egy lapáttal, hisz a húsvétot teljesen eltörölték, a karácsonyból meg egy napot hagytak. Ennek a maradványa amúgy a "kiskarácsony-nagykarácsony" is, utóbbi karácsony főnapját, utóbbi pedig jan. 01-ét, újévet. Aztán nyilván később "abból élünk, amink van" elven dec. 26-ra, Szent István-napjára is használták.

2023. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
*előbbi pedig
2023. ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem örülök neki, hiszen nem érdekel. Az se érintett volna, ha az egész magyar női lakosságot fújkáltad volna valami ócska kölnivel, hiszen már nem élek az országban.
2023. ápr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
18%
Persze, hogy a liberálisok tönkreteszik a magyar hagyományt is, nem csak a keresztényt..
2023. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
84%
Senki nem tesz tönkre semmit, egyszerűen nem vesznek részt benne.
2023. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!