Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » A hagyomány szerint mi történi...

A hagyomány szerint mi történik azzal, akit nem locsolnak meg?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 10. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
A hagyomány úgy tartja, hogy nem hervad el a szép virágszál, azaz a leány, hanem üde, viruló lesz.
2023. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhervad.
2023. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

A leszakított virág elhervad, nem hoz termést.

A locsolkodás a pogány világban gyökerezik. A természet megújulását kb. az egész Óvilágban ünnepelték valamilyen formában. (Erre települt rá a kereszténység, a népek ősi tavaszünnepével összevonva Jézus feltámadását.)

Tavasszal vízzel öntözködve megtisztultak az emberek (férfiak is), a nőknél a férfiak általi öntözés biztosította a bőséges gyerekáldást. (Utalva a szexre.) Ha egy asszonynak nem született gyereke, azt nagyon lenézték, így minden lány álma az volt, hogy férjhez menetele után majd sok gyereke születik. Így ha nem öntözték meg, akkor úgy gondolta, hogy terméketlen lesz, azaz elhervad, megöregszik gyerekek nélkül.

2023. ápr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz egészséges, szép, termékeny stb. Vagyis elhervad.
2023. ápr. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

Én tegnap a leghatározottabban elutasítottam egy régi ismerősömet.


Jeleztem neki, hogy mással vagyok párkapcsolatban, tehát ne próbálkozzon locsolással. 18 és fél év alatt már léphetett volna ezerszer!


Nem szeretném, ha féltékenység törne ki két - viszonylag régi - ismerős között... nagyon friss még az új "párom".


Nem hiszek ilyesmiben, hogy valaki "elhervadna". A kölniket is el kell adnia Valakinek/Valakiknek!

2023. ápr. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen - azt az "elhervadást" nem kell komolyan venni, de hát valamivel meg kellett indokolni a hideg kútvízzel való nyakon öntést...
2023. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
zódavízzel gell meglocsolni a gislányogat.
2023. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Elhervad.
2023. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!