Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Idén (2024)re miért esik...

Idén (2024)re miért esik feltünően jóval későbbre húsvét mint mondjuk eddig?

Figyelt kérdés
azt vettem észre hogy az elmúlt pár évben mindig április eleje, közepe körül volt, most a google naptár szerint március 31re lesz...
jan. 4. 13:27
1 2
 1/16 Justinianus ***** válasza:
100%

Korábbra esik és nem későbbre, és nem jóval, csak egy kicsivel. :)

Mert pl. 2021-ben április 5-én volt.

A tavaszi napéjegyenlőség napját (március 21.) követő holdtölte utáni vasárnapon van húsvét. Legkorábban március 22-én, legkésőbb április 25-én.

jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Március végén lesz húsvét ez miért lenne későn?
jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2.

alatta írtam ami a lényeg lenne:"azt vettem észre hogy az elmúlt pár évben mindig"... nemtudom melyik a durvább, két soros kiegészítést figyelmenkívül hagyni vagy megnem érteni...

jan. 4. 14:35
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Mozgóünnep, tavaszi napforduló utáni első holdtölte utáni első vasárnap, mindig máskorra esik.
jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

"alatta írtam ami a lényeg lenne:"azt vettem észre hogy az elmúlt pár évben mindig"... nemtudom melyik a durvább, két soros kiegészítést figyelmenkívül hagyni vagy megnem érteni..."


Az sokkal durvább, hogy olyan korlátolt szellemi képességekkel rendelkezel, hogy nem vagy képes explicit módon specifikálni az 'elmúlt pár évben' kifejezést így teljesen relatív, hogy kinek mi az elmúlt pár év. Egyébiránt 'hosszabb' időtávot vizsgálva jól látható, hogy sokszor április közepére esett a húsvét szóval igazán csökkentett értelmi képességűnek kell lenned ahhoz, hogy a március végi időpontot te 'feltűnően későinek' klasszifikáld.

jan. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A nyugati kereszténység húsvétvasárnapja március 22. és április 25. között mozog.
jan. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

A húsvét mindig a tavaszi nap-éj-egyenlöség utáni elsö Holdtölte utáni elsö vasárnap.

Ebböl következöen márc 23-24 a legkorábbi dátum és ápr 22-23 a legkésöbbi.

jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Úgy fest, a kérdező nem ismeri a hónapok sorrendjét. 😁


Január, február, MÁRCIUS, ÁPRILIS.. Szívesen!

jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem olyan, mint a karácsony, hogy mindig december 25.-26.-ra esik, hanem változik az időpontja, 1-es leírta miért.
jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mozgó ünnep, 5 héten belül szóródik.
jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!