Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Húsvéti/ tavaszi hangulatba...

Húsvéti/ tavaszi hangulatba vagytok már, ha igen, minek köszönhetően es ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

Írhattok kort es nemet is….

Köszönöm


márc. 10. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Húsvét nem jelent számomra ünnepet, abban az értelemben, ahogy mondjuk egy vallásos embernek. Nem ünnepeljük, gyerek még nincs, úgyhogy főzök sonkát meg tojást meg van sütemény, mert szeretjük, de ennyi. Szóval semmiféle húsvéti hangulat nem tartozik hozzá nekem.

A tavaszt azt szeretem, bár jobban örülnék, ha lennének normális évszakok, nagyon korai volt idén a februári jó idő. Remélem nem lesz egyik napról a másikra 30 fok.

márc. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kezdek. Mégiscsak tavasz van már, meg ott a naptár, 2 hét és virágvasárnap.

40N

márc. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem húsvéti hangulatban még életemben nem voltam, sosem volt jelentőségteljes esemény az életemben.


Tavaszi hangulatom már van, kb egy hónapja kezdődött, mikor bejött a jobb idő, meg estefelé is csipogtam már a madarak. Vagy két napja virágzásnak indultak a fáink a kertben, az aranyeső is, úgyhogy most már végképp tavaszi a hangulatom.


33/N

márc. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Érzem a tavaszt, húsvét még odébb van, ez még csak a nagyböjt negyedik vasárnapja.

A madarak énekelnek, a virágok nyílnak, nőnek a dísznövények, az időjárás szeszélyes.

márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Csatlakozom azokhoz, akiknek nem igazán létezik "húsvéti hangulat", viszont a tojásfestést már várom, az nálunk már tradíció :)

Tavaszi hangulatom viszont ténylegesen van már most, de hát tavasz is van, mind naptár szerint, mind időjárásilag, mi más hangulatom lehetne?

márc. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
45%

A testvéreimmel, nem húsvétot tartunk.

Jézus a zsidó naptár szerint niszán hónap 14-én bevezette a haláláról való megemlékezést, ami a pászkát váltotta fel.

Ez idén, 2024. március 24-re esik naplemente után. A világ minden országában megtartjuk ezt.

(1Korintusz 11:25, 26) . . .Ezentúl ezt tegyétek, valahányszor isztok ebből a pohárból, hogy megemlékezzetek rólam.” 26 Mert valahányszor eszitek ezt a kenyeret és isztok ebből a pohárból, az Úr halálát hirdetitek, míg ő el nem jön.


Nagyon hálásak vagyunk, hogy Jézus és az Atyja ekkora áldozatot hozott az emberekért.

márc. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Csak a böjtben tartom a Húsvétot hiszen a nevében is benne van HÚSvét.
márc. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Utoljára 12 éve, 2010 körül gyerekként volt meg a hangulata a húsvétnak amikor apámékkal lementünk vidékre locsolkodni, akkoriban még meg volt tartva, manapság már ott se szokás.
márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Én azert nem, mert Bécs mellett élek, és szakad az eső, jégeső meg hideg van, pedig már vártam a tavaszt, de fosika idő van. 18L
márc. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Alig 3 hét van húsvétig, de húsvéti hangulatom nincs. Bár a süteményeken már elkezdtem gondolkodni, hogy milyet, mennyit.

Viszont tavaszi hangulatom annál inkább van, a természet és az időjárás miatt.

márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!