Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Húsvéti/ tavaszi hangulatba...

Húsvéti/ tavaszi hangulatba vagytok már, ha igen, minek köszönhetően es ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

Írhattok kort es nemet is….

Köszönöm


márc. 10. 13:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

mi nem ünnepeljük különösképpen a húsvétot, úgyhogy a hangulatát sem érzek, a tavasz megannyi apró jelének viszont nagyon örülök, ez a kedvenc évszakom

pl. napsütés, virágok, madarak, lepkék

márc. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Már nem. Eddig jó idő volt, meleg, egyre jobb. Most meg megint rossz, hidegebb, borús.
márc. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem igazán, én a telet jobban szeretem.

Húsvéti hangulatom sincs, de nekem ez alapvetően vallási ünnep, most meg még nagyböjt van, szóval nem is "kell", hogy húsvéti hangulatom legyen.

márc. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Én igen. Leginkább az időjárás, és a sok virágzó fa miatt.
márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem, a húsvétot mindig is utáltam, a tavaszban sem látok semmi jót, megjöttek a krva madarak amik bőven az ébresztő előtt felkeltenek, nem lehet eldönteni, hogy milyen ruhában indítsa az ember útnak a gyerekeit...


37N

márc. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A húsvéti és a tavaszi hangulat nem hinném, hogy egy és azonos.


Hamvazószerda óta nagyböjti, illetve húsvéti hangulatban vagyok. Nagyböjt alatt igazából még díszek nincsenek, csak lelkiekben, beszélgetések szintjén készülünk a húsvétra. A nagyhét alatt kezdődik meg az igazi sürgés-forgás húsvét előtt, hasonlóan, mint karácsony előtt. Nagyszombat már az utolsó simítások ideje, míg végül nagyszombat este, illetve húsvét éjszakáján eljön a húsvét, beteljesedik a várakozás és megkezdjük az ünneplést, ami fehérvasárnapig tart. De a húsvéti hangulat egészen pünkösdig kitart.


Tavaszi hangulatom általában március közepétől van. Normál esetben akkortól lehet érezni az időjárásban is a változást, meg hát csillagászati és meteorológiai értelemben sem március 1-től beszélhetünk tavaszról... Március elején még hajdanán volt, hogy hó is esett. A tavaszi hangulat meg az első nagyobb melegekig, napsütésekig tart.

ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm
ápr. 4. 13:01
 18/18 anonim ***** válasza:
A húsvéti hangulat nagyon minimális volt, már el is múlt. De tavaszi, az nagyon! Gyönyörű minden, jó az idő. Sokat lehet az udvaron lenni, kirándulni. A nagy meleg betöréséig meg is marad a tavaszi hangulatom. Kérdés, hogy idén is nagyon meleg lesz-e a május.
ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!