Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mikor kell elkezdeni a 40...

Mikor kell elkezdeni a 40 napos böjtöt, és idén hányadikára esik a Húsvét?

Figyelt kérdés

2012. febr. 27. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Most szerdán kezdődött a nagyböjt és április 9-re esik húsvét hétfő, ha azt kérdezed. (Nem Húsvét, mert az egy sziget!). Na jó
2012. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 deadly108 válasza:
58%
Én vega vagyok egy vega kifőzdébe gyere hozzánk böjtölni :)
2012. febr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Múlt héten volt húshagyó kedd az a farsang utolsó napja szerdától 40 napos böjt van.

Majd 40 nap után húsvét. április elején van idén, nézd meg a naptárban.

2012. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Első miért lett lepontozva?
2012. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

harmadik vagyok, nem pontoztam le, de múlthét szerdától kezdödött a böjt.

németek ünneplik a húshagyó keddet és az elötte lévö hétvégén óriási farsangi felvonulás van mindenhol. így el sem lehet nálunk téveszteni.

2012. febr. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: tehát ugyanazt mondjuk. Én hétfőn írom, hogy az azt megelőző szerda volt hamvazószerda. Te pedig azt, hogy a múlt héten. A kettő nem egy? ;-)
2012. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
A nagybojt ,,elkezdese'' kapcsan meg annyit erdemes megjegyezni, hogy (a katolikusoknal legalabbis) hamvazoszerda es nagypentek szamit un. szigoru bojtnek, amikor illik tartozkodni a husetelektol, egy nap 3x szabad etkezni, es csak egyszer jollakni. A nagybojt tobbi penteken csak a husetelektol valo tartozkodas az iranyado. Ezen bojti ,,szabalyok'' alol bizonyos esetekben el lehet tekinteni (pl. ha beteg az illeto, vagy 65 ev feletti (ha jol emlekszem), stb.) Egyebkent a nagybojt egesze soran lehet/erdemes meg pl. barmilyen onkentes lemondassal, onmegtartoztatassal, masok iranti nagyobb figyelemmel stb. elni, hogy ez az idoszak minel hatekonyabban felkeszitsen minket a husvetra, es igy azt minel szebben megunnepelhessuk.
2012. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ronai válasza:

Ezen az oldalon sok mindent megtudtam a bjtről, az elejétől olvasd.

[link]

2012. márc. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!