Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Ti is ezt csináltátok régen?

Ti is ezt csináltátok régen?

Figyelt kérdés
Régen amikor még hittem a húsvéti nyusziban minden évben megpróbáltam kilesni amikor kiteszi az ajándékokat. Amikor rájöttem hogy nem létezik és a felnöttek teszik ki( minden évben a mamámékhoz megyünk ünnepelni ahol az egséz család meg az unkatesómék meg a kereszzsüleim is ott vannak, nagyon sokan vagyunk) megfogadtam hogy rajtakapom őket amikor kitezsik. Eddig még egyszer sem sikerült pedig mindig virrasztok,és résen vagyok hogy mikor teszik ki, de soha nem látom. Na majd idén ;) Nagyon gyerekes ez a szokásom tudom. Ti is csináltatok régen ilyeneket?
2012. márc. 21. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
ez hülyeség, honnan veszed, hogy a felnőttek teszik ki? :D
2012. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy,de az én gyerekkoromban nem az ajándékozásról szólt a húsvét.Sőt!Húsvétkor nem ajándékoztuk egymást,és nem raktak ki sehová ajándékot.

Én minden évben kaptam nyuszit,de ez nem volt meglepetés,hiszen együtt vettük mindig a piacon.Húsvéti csokit kaptam,de ezt tudtam már kicsiként is hogy a szülők adták.Viszont lelkesen készültünk az ünnepre úgy,hogy tojást főztünk ki(később kifújtuk a tojást a héjából és kiszárítottuk.Majd mindenféle ötletekkel kifestettük a tojást.Pl: szép kisebb faleveleket tettünk rá,majd lilahagyma levében színeztük ki.természetesen temperát is használtunk..Később már elég jópofa tojásokat készítenünk(hímeztünk rá vagy stracckövekkel díszítettük.Amikor eljött a húsvét akkor tojást és csokit kaptak a fiúk..

Hát régen ilyen hagyománya volt a húsvétnak.

39/N

2012. márc. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
nekem azt mondják mindig anyukámék,hogy az ismerősöm nyuszijától kapom.én hiszek benne,mondjuk 11 éves vagyok.
2012. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Mi soha nem kapunk húsvéti ajándékot csak anyáék (szólnak hogy addig ne menjünk ki)elrejtenek kisebb csokitojásokat amit nekünk 3-unknak kell megtalálnunk
2012. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Nem, én a gólyát próbáltam kilesni.
2012. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

utolsó válaszoló: :DD ez jó volt! :DD

egyépént nálunk sem az ajándékokról szól a húsvét, mi is mindig festünk tojást meg díszítjük az egész lakást meg van egy csomó húsvéti hagyomány. csak kiváncsi voltam másoknál hogy megy ez.

2012. márc. 21. 21:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Kilesni nem lestem, az tabu volt:) De nagyon izgatottam vártam. Előző este kimentünk a hátsó udvarra füvet szedni anya nagy, fehérre festett kosarába, hogy a nyuszinak legyen fészke, amibe tojhassa a tojásokat. Másnap reggel pedig ott volt benne a sok édesség, hogy örültem neki! Egyik évben viszont a szüleim elfeledkeztek róla, és reggel, amikor elmentem a zsákmányért, az üres kosár fogadott. Vicces volt:D
2012. márc. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Addig jó,amíg érdekel,hogy hogyan kerül oda.És ha nem is hiszed,de tudod,hogy van Nyuszi,meg Jézuska,meg Mikulás.Őrizd meg a gyerekségedet,a játékot,sokat segít a későbbiekben is.
2012. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Izgatottan mentem a kertbe és minden 6.lépésnél találtam egy csokitojást.Nem értettem,mert előtte már végigjártam a kertet és nem volt.Én odaszaladtam egyhez,mire a másik irányban is volt.

Még 15 évesen sem tudtam,hogy csinálták.Aztán kis unokatesó jött és Anyám vele is eljátszotta.Tele volt a zsebe csokitojásokkal,és mindig előredobott egyet,amit megtaláltam,de addig,a másik irányba is dobott egyet.

Ha nem jön az unokahugom,sosem tudom meg.Aztán később a fiam ujjongot ennek a technikának.Nálunk bevált.

2012. márc. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Második, nálunk meg volt ajándékozás is meg az is amit te írtál. Nem értem miért van csomó embernek problémája azzal, ha megajándékozzák egymást az ismerősök ilyen-olyan ünnepek alkalmával, de mindegy... Amúgy én nem emlékszem ilyesmire, hogy meglestem volna őket. Arra sem emlékszem, hittem-e a nyúlban vagy sem, szerintem mindig is tudtam hogy szüleim vannak a háttérben, különben talán legalább arra emlékeznék hogy meglepődtem mikor kiderült hogy mégsem, vagy valami... 20n
2012. márc. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!