Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Húsvéti bárány -Nálatok...

82reni kérdése:

Húsvéti bárány -Nálatok szokás enni? Mennyi idős, hol szerzitek be?

Figyelt kérdés
Nagyon szertem tartani a hagyományokat. Volt hogy azt mondták 1 hónapos, csak tejen nevelt állat, vagy hogy az 1 éves fiatal állatot vágják, a különlegesebbjét meg állítólag addig szintén tejen tartják. Persze 1 hónapos az tényleg annyira fiatal, komolyan levágnak egy ilyen kis jószágot? Persze amúgy is nehéz beszerezni -még vidéken is -két embert is ismerek aki tart, de azt mondják nem vágnak, mert ha nekünk is csak 1.2 kiló kell, a többit nem veszik meg, nem éri meg nekik... Városon meg 3000 körül jár kilója ahol láttam, ami nekünk nagyon drága -és borzasztó hamar el is fogyott.

2012. ápr. 5. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:

èn most rendeltem húsboltbol, habár ez egy olyan húsbolt ahol szinte mindent lehet rendelni. 6000Ft kilója a combnak, 2 kilóst rendeltem, a boltos azt mondta ez a max ami van neki.


ez tuti öregebb állat, már mint nem 1 hós, mert annka nem lenne 2 kilós combja.

2012. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!