Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Az baj, ha engem teljesen...

Az baj, ha engem teljesen hidegen hagy a Húsvét, és jobban örülnék, ha nem is lenne?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mindenki csak ideges, hogy mindent le kell pucolni meg nagyon ki kell takarítani. Tényleg rengeteget kell takarítani, a boltokban az emberek nem normálisak, aztán a cigányasszony a nyakamba mászik, hogy vegyek tőle parfümöt, "mer' most gyün a Húzsvét". Nekem nincs szükségem még egy "ideges" ünnepre, ahol egész álló hétvégén csak főzünk, aztán meg azt kell hallgatnom a rokonaimtól, hogy ha nem főzök, akkor lusta vagyok, ha még egy tányérral eszek, akkor kövér vagyok - az vagyok, de ez most mindegy -, ezt csináljam, azt csináljam, tanulni meg valahogy nem jut időm.
2012. ápr. 5. 19:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
56%
Nem baj, engem se érdekel. Szüleim el is mennek pár napra, nem is tartjuk. Mondjuk a rengeteg takarítást nem értem. Ja igen, az emberek ilyenkor megbuggyannak, és tömegesen rohannak a boltokba, mint az őrültek, ezt én is utálom.
2012. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Engem sem érdekel,bár vége lenne már..
2012. ápr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Én is utálom évek óta, pedig gyakorlatilag még gyerek vagyok (16/f).
2012. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

De legalább nem kell hétfőn dolgozni. :)

Meg kapunk csokit. :P (Pedig már 26 éves vagyok, de azért mindig kapok valamennyit. :P)


Szerintem az emberen magán múlik, hogy ünnepi hangulatba hozza-e magát, vagy sem. Én pl. ma tojást festettem (senki nem jön locsolni, azt ugyanis utálom, csak hangulatnak csináltam).


De, ha nem akarod, akkor persze nem muszáj, erre senki sem kényszeríthet. :)

2012. ápr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az ünneplésre senki nem kényszerít, ez tény. Nekem viszont nincs szabadságom, nem is tartanám igazságosnak, hiszen támogatott tanfolyamra járok, és "szünet" sincs. Így viszont nagyon időm sincs. Ma tanfolyam után egy kicsit takarítottam a hálószobámban/nappali szobámban (egy szoba, több funkció), és ennyi. De nem azért, mert ünnep jön, hanem mert úgy éreztem, már kezdett kosz lenni.

Tojást nem festettem évek óta. Most erre sincs időm, azt sem tudom, mit adjak a locsolóimnak, akik szerencsére a szobámig nem jönnek be. Már megszokták, hogy minden évben valami kézműves kreatívságot adok, de most erre sem volt időm. Emiatt még emésztem is magam. :\

2012. ápr. 5. 21:23
 6/14 anonim ***** válasza:

Legalább nem kell hétfőn dolgozni.


Mi csak annyira tartjuk,hogy vasárnap közös ebéd párom szüleivel,testvérével annak párjával,fiúk kapnak csokinyuszit.De locsolkodás nincs,feleslegesen nem fájditom a fejem a nekem nem tetsző parfümillattal.

egyébként kirándulunk nagyot,remélem jó időnk lesz.

Takaritani semmit nem takaritottam,nagyobb kupi van az átlagosnál.De ugyse jön senki.

2012. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez a főzős-takarítós-idegbetegcsaládos hozzáállás teszi tönkre az emberek ünnepét, ezért is van, hogy egyre többen tesznek rá magasról, sőt: el is utaznak ilyenkor. Kb olyanok leszünk mint az amerikaiak: ünnepekkor elhúzunk, hogy nyugtunk legyen.
2012. ápr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én véleményem ezekről a dolgokról, húsvét, karácsony...szóval nem arról szól már régen amiről kellene. Itt már a biznisz a lényeg semmi más. Én már szintén befejeztem, inkább kirándulok a természetbe, csodálom a tavasz beköszöntét, az újraéledő természetben áldom a teremtőt, és reménykedem, hogy az emberek majd visszatalálnak oda, ahova valók. Együtt élni a természettel, amit ajándékba kaptunk, csak mi ezt nem tudjuk becsülni, és előbb utóbb ráfázunk. Ah, nem akartam ennyire belemélyedni, de ezt érzem.

Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket:)

2012. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére a mi családunkat a bizniszrésze nem érinti, csak az idegesség. Én meg kivagyok már.
2012. ápr. 6. 21:10
 10/14 anonim válasza:
100%
Én nagyrészt egyet értek az előző válaszolóval, és még hozzá tenném: a húsvét már rég nem arról szól, amiről kéne. De azért ennek az ünnepnek van egy lelki tartalma is eredetileg. Nem azt mondom, hogy most menjél el egy templomba, vagy tartsd be a nagyböjtöt, de egy picit ilyenkor érdemes megállni, elgondolkodni (pl. a természetben), és kicsit felfogni, hogy miről is szól a húsvét, mert van egy fontos üzenete az ember számára, Bár szerintem sem lenne ezt kötelező megünnepelni, és főleg nem ilyen formában, ahogy ezt manapság teszik, (mellesleg én sem tartom) de ha megpróbálod ezt az ünnepet a testi-lelki feltöltődésre felhasználni, akkor mindenképpen jól jársz.
2012. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!