Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Nálatok hogy zajlik a locsolás?

Nálatok hogy zajlik a locsolás?

Figyelt kérdés
Kik mennek,sokan-kevesen,mit mondanak,mit adtok nekik? :)

2014. ápr. 20. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy. Már nem járunk locsolni, akik meg nagy ritkán jönnének azok kapun kívül maradnak (mert a pénzért jönnek...).
2014. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi már nem járunk már vagy 5-6 éve.

Egyrészt azért mert a rokonaink többsége már korábban beleunt és sok helyre már hiába mentünk nem nyitottak ajtót. Másrészt nagyim is akkoriban hunyt el. Anyámék is már megunták hogy folyton locsolják őket plusz a két lánytestvérem is már kirepült a családi fészekből, húgom is aki egyébként ikertesóm ő is már unta az egészet.


Akkoriban inkább kirándulni mentünk a családdal, meg minden. Persze családon belül megmaradt a locsolkodás de már nem öltözött ki senki szép ruhába, csak lazán és ennyi. Én is meguntam már a versek megtanulását mintha kötelező lett volna, ráadásul az én családom eléggé az a komoly jellem így a poénos verseket meg sem tanulhattam szinte.... De mindegy is jó nekem így.


Én holnap egyedül anyukámat ikerhúgom és a barátnőm fogom meglocsolni. Igen a barátnőmhöz fogok elmenni csak mert ők faluhelyen laknak és ott még mindig elég nagy a hagyománya ennek. De megbeszéltem hogy nem fogok annyira kiöltözni csak felveszem a fekete farmerom az egyik jó ingem rá a zakót és ennyi. De inni sem ihatok mert autóval megyek és ez így is elég pocsék oda is csak azért megyek hogy ne legyen sértődés, meg utána kénytelen leszek hazajönni mert este már mehetek dolgozni, ugye biztonsági őrként nehéz így az élt mert a karácsonyom is részben munkával telt. De ez van.

2014. ápr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ide már régóta nem jönnek, mivel mindig elmentünk itthonról korábban. Utálom a locsolkodást.
2014. ápr. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisebb koromban mindig számoltam, hogy hányan jönnek, írtam a listát, sosem volt rövidebb 20-nál :) Mostanában kevesebben jönnek, én nem is bánom :D

Egyébként évek óta tervezzük, hogy elmegyünk kirándulni Húsvétkor, de sose jön össze. A családon kívül is akad 1-2 ember, aki eljön, őket nem zárjuk ki. (Max ha korán jönnek, és tuti nem kelek fel hajnalban, csak hogy várjam őket :D)

Ha 1-2 kisgyerek idevágódik a szomszédból, ők kapnak kevésbe pénzt meg csokitojást, egy kisfiú van, akinek többet szoktunk adni, de ők idén nem jönnek, mert kirándulni mennek.

2014. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!