Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » A húsvéti locsolkodás már nem...

A húsvéti locsolkodás már nem divat?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 16. 12:40
 1/7 anonim válasza:
Én a munkatársaimat már csütörtökön meglocsoltam. Mindegyik örömmel fogadta, a Zöld erdőben jártam verset és az olcsó kölnit :) Amúgy már lehet nem divat, de pont ezért kell menni.
2017. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hozzánk 40-50 locsoló jön mindig,már unom..Egy húsvét alatt 60 tojás csak festésre megy el.
2017. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
51%
Nálunk még az, pedig azt hinné az ember hogy az idősebb korosztály jobban ad a hagyományokra. Ennek ellenére én 18 éves lány létemre sütök és takarítok, mert holnap az osztálytársaim, iskolatársaim, fiúbarátok olyan 30-40en idefáradnak néhány vödörrel a belvárosi lakáshoz, átjönnek a barátnőim, akikkel lesújtott ábrázattal, megadóan leslattyogunk a kapu elé, és hagyjuk hogy meglocsoljanak minket :( Aztán persze mindenkit beinvitálok, a lányok átöltöznek, a fiúk meg kapnak sütit meg pálinkát, és mindenki boldog, leszámítva azt, aki tüdőgyuszit kap, mert honap amúgy is kb 10 fok lesz :D
2017. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Valóban nem divat már... Engem már 3 éve akárhova mentem úgy fogadtak, hogy én még járok locsolkodni? Tavaly már egyáltalán még a legközelebbi rokonokat és ismerősöket sem locsoltam meg. Idén sem megyek.
2017. ápr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bp-n szerintem már nem nagyon, inkább vidéken divat még. Az én családom nem tartja ezt a hagyományt, mert szerintünk nem sok értelme van lesprickolni a lányokat színes tojásért. A hideg vízzel nyakon öntést meg végképp nem tudjuk felfogni. Mi rendesen megünnepeljük a húsvétot mindig, egyedül a locsolkodást hagyjuk ki.
2017. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
4-es válaszoló vagyok! Vidéki vagyok elég messze Budapesttől és itt sem divat. Eléggé szűk réteg, ahol még divat ez. :) Inkább csak a nagyon vallásosak tartják meg jobban.
2017. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én még szoktam járni igaz az elmúlt pár évben már csak kb 3-5 helyre. Azelőtt meg változó, ki mikor ért rá. Volt hogy 2014-ben pl 7 helyen voltam.

Na de kiskoromban... ( 90.es évek vége, 2000-es évek eleje) Rendes listát kellett vezetnem hogy kikhez megyek. Anyához és mamához már reggel fél 8-kor jöttek a locsolkodók. Elindultam ilyen 9:00-10:00 óra körül és este értem haza sötétben.


Sajnos azt látom hogy sokan nem tartják már ezt a szokást, illetve mintha semmibe vennék az emberek a húsvétot. Bár sokan aztmondják hogy inkább pihennek otthon.

2022. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!