Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mi lenne, ha a húsvéti locsolá...

Mi lenne, ha a húsvéti locsolási hagyományokat visszahoznánk és ki is bővítenénk?

Figyelt kérdés

Napjainkban inkább csak kölniből kapnak a lányok pár cseppet a fejecskéjükre. Régebben erőteljesebb szokások éltek, talán még ma is a falvakban. Vödör vizekkel leöntötték a lányokat, vagy akár a kúthoz, patakhoz, folyóhoz vitték és megfürdették őket.

Arra gondoltam, most is lehetne hasonló, akár városokban is. Bár a patakokhoz hideg van még, de pl. uszodákba, fürdőkbe lehetne vinni a lányokat, ott belökni vagy bedobni őket a vízbe, vagy aki akar, maga beugrana még előtte. Utána a vízben is várna még rájuk egy kis fürdetés. Ezt a lányoknak tojásokkal kéne honorálniuk, és még a fiúk is adhatnának kisebb-nagyobb ajándékokat a lányoknak, hogy hagyták magukat megfürdetni.


Nem tudom, a lányok mit szólnának ehhez, sokan valószínű elleneznék, és a férfiak között is lennének, akik gyerekesnek tartják. De biztosan lennének, akik benne lennének, és "a szokás nagy úr" alapon egyre többen éreznék, hogy csatlakozniuk kell, hogy ne nézzék ki őket.


Az uszodák, fürdők talán zárva tartanak húsvétkor, viszont így nekik is jó bevétel lenne.


2017. ápr. 17. 18:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
96%
Mostanában nincs jó idő hozzá. És hamarabb kapnánk tüdőgyulladást
2017. ápr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
96%
Ja és nem fizetnék azért egy fillért hogy bele dobjanak a medencébe vagy hogy megfürdessenek..
2017. ápr. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
44%

Pár éve a haverjaimmal mi még mentünk és szódával locsoltuk a csajokat. Aztán szintet léptünk és vödröztünk is. Mindig az aktuális meglocsolt lánynál töltöttük újra a vödröket meleg vízzel. Mire odaértünk a következő lányhoz már pont locsolásra alkalmas volt. Persze utána azonnal mentek be és öltöztek száraz ruhába a lányok. Aztán ittunk egy kupicával és mentünk tovább :)

Ez egy kis faluban volt ahol éltem. Városban mondjuk panel házban ez kivitelezhetetlen.

2017. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
35%

Lányként támogatom! Sajnos ma is csak azt hallom mindenhol a nőktől, hogy ez a locsolás mekkora hülyeség, és utálják. Sajnos a hagyománainkat egyáltalán nem ápoljuk. (Valaki mondja meg miért???) Menő facebook-on képet posztolni, hülye kihívásokra reagálni, de erre mégis azt mondják, hogy menjen ki a "divatból", holott nagyon szép szokás.

Bár az uszodás ötlet szerintem kivitelezhetetlen.

Panelházban is le lehet hívni a lányokat/nőket a ház elé és ott meglocsolni vízzel.

Én támogatnám a "Hozzuk vissza a Húsvét igazi hangulatát" csoportot. :D

2017. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
A családunk elég hagyományőrző olyan szempontból,hogy a nagyobb ünnepeket együtt ünnepli az egész nagy család.A Húsvét idén nálunk volt,és ilyenkor mindenki akik messzebbről jönnek de sokszor még azok is akik a városban laknak nálunk alszanak..Így reggel nem maradhat el a vödrös ébresztés.A mai reggel például úgy alakult,hogy Apukám egy egész üveg ásványvizet az ágyamba öntött,utána pedig a család többi női tagjával együtt kilettübk terelve az udvarra,ahol a fiúk már vártak minket a vizes vödrökkel.Meg persze a barátok is előszeretettel használták a vödröket.
2017. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sok okot tudnék felsorolni, hogy miért maradnál egyedül ezzel az ötlettel, de most fáradt vagyok hozzá.
2017. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6. A kérdésemben én magam is beismertem, hogy a férfiak és a nők között is sokan lennének, akik elleneznék. De ha téged boldoggá tesz, nyugodtan felsorolhatod magadban az okokat, csak ide ne írd meg, mert nem érdekel!


Egyébként én nem ebbe a kategóriába tettem a kérdést. Nem tudom, miért nem a humor kategóriába került akkor már. Az irrealitásával tisztában vagyok.

2017. ápr. 17. 22:17
 8/15 anonim válasza:
92%
Még a sima kölnit se tűröm el, (meg ezt az egèsz húsvètos hülyeséget), szóval ha valaki beledobna valami vízbe, akkor biztos úgy felfugnám, hogy a golyóit a torkában kereshetné.
2017. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8. te valami agresszív szélsőséges lehetsz, hogy "felfugnád". Egyébként ha utánaolvasol, falun sokszor akaratuk ellenére vitték a lányokat a patakhoz, kúthoz és fürdették meg őket, őket aztán rendesen "felfugtad" volna. :D
2017. ápr. 18. 18:54
 10/15 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként ha utánaolvasol ez a 21. század és te még mindig egy szűz lúzer vagy, aki itt ábrándozik. :D
2017. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!