Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mi lenne, ha a húsvéti locsolá...

Mi lenne, ha a húsvéti locsolási hagyományokat visszahoznánk és ki is bővítenénk?

Figyelt kérdés

Napjainkban inkább csak kölniből kapnak a lányok pár cseppet a fejecskéjükre. Régebben erőteljesebb szokások éltek, talán még ma is a falvakban. Vödör vizekkel leöntötték a lányokat, vagy akár a kúthoz, patakhoz, folyóhoz vitték és megfürdették őket.

Arra gondoltam, most is lehetne hasonló, akár városokban is. Bár a patakokhoz hideg van még, de pl. uszodákba, fürdőkbe lehetne vinni a lányokat, ott belökni vagy bedobni őket a vízbe, vagy aki akar, maga beugrana még előtte. Utána a vízben is várna még rájuk egy kis fürdetés. Ezt a lányoknak tojásokkal kéne honorálniuk, és még a fiúk is adhatnának kisebb-nagyobb ajándékokat a lányoknak, hogy hagyták magukat megfürdetni.


Nem tudom, a lányok mit szólnának ehhez, sokan valószínű elleneznék, és a férfiak között is lennének, akik gyerekesnek tartják. De biztosan lennének, akik benne lennének, és "a szokás nagy úr" alapon egyre többen éreznék, hogy csatlakozniuk kell, hogy ne nézzék ki őket.


Az uszodák, fürdők talán zárva tartanak húsvétkor, viszont így nekik is jó bevétel lenne.


2017. ápr. 17. 18:18
1 2
 11/15 anonim válasza:
92%
Még jó hogy nem falun élek, de ott sem tűrném, hogy az akaratom ellen tegyenek valamit, ugyanis már nem a középkorban élünk, hogy úgy ugráljunk ahogy az uraink fütyülnek. Nagyszerű, megtaláltál egy elgépelést, bravó, pacsi. :) A lényeg az, hogy nem mindenki híve ennek a hülyeségnek (én már alap azèrt se, mert nem vagyok vallásos) szóval aki nem akarja arra nem kéne ráeröltetni. Ez olyan, hogy a legtöbb magyarnak sír a szája, hogy mièrt kell a halloweent tartani, na ugyan így vagyok énis a húsvéttal. Ha te nagyon akarod, akkor töltsetek meg egy kerti medencèt langyos vízzel és dobjátok bele az áldozati bárányokat, de otthon a négy fal között ill. kerítés között csináld, senki nem kiváncsi rá. :) Valamint attól még, hogy neked hagyomány, még nem mindenkinek az.
2017. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Felhívnám a figyelmet, hogy a kérdést eredetileg a szexualitás kategóriába tettem fel. Miért? Azért, mert ott a kérdések fele hülyeség. Ezzel kb. mindenki egyetért. Ez a kérdés is részben irreális és hülyeség. A szexualitás kategóriát aki ismeri, tudja, miről beszélek.

Namármost, erre áthelyezték ezt a kérdést az Ünnepek-húsvét kategóriába. Ez a kategória egy komolyabb kategória. Így a hülyeség átkerült egy értelmes kategóriába a maga értelmetlenségével, hülyeségével.

Erről nem én tehetek. Nem kell lebeszélni és oltogatni, hogy ez mennyire értelmetlen.

Kértem, hogy ne rakják ide a kérdést és töröljék, de nem én mondom meg nekik, mit csináljanak. Ennyit erről.

2017. ápr. 20. 22:44
 13/15 anonim ***** válasza:
40%

Amennyiben a fiúk állják az uszodai belépőt, én benne vagyok


18/L

2017. ápr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
26%

Az uszoda szerintem túl flancos lányokat locsolni.

Én lajtos kocsival vagy tömeg oszlatására is alkalmas vízágyúval járnám az utakat húsvétkor és minden csinos ifjú szép lányt meglocsolnék aki az utamba kerül :-D

Ha a spanyolok megengedhetik a veszélyes bika futtatást, akkor mi ezt miért ne :-)

2017. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%

A kérdező amúgy azóta ilyen szép leveleket ír nekem:

"Le fogsz szokni a hülye kommentjeidről. megtanítalak normálisan kommentelni, te barom! menj vissza anyádhoz!"


Teljesen komplett, nem?

2017. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!