Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit adjak a 11 éves gyerekemne...

Mit adjak a 11 éves gyerekemnek húsvétra?

Figyelt kérdés
Eddig minden évben kapott némi csokoládét és mellé egy-két apróságot, pl. filctollat, apró plüsst. Idén viszont kapott egy használt laptopot (csak úgy, mert kedvező alkalom adódott családon belül a megvételére), ami elég drága volt számomra, mert egyedül nevelem, ezért arra gondoltam, hogy idén csak valamennyi csokit kap. Persze a laptop megvételekor mondtam neki, hogy most egy kicsit vissza kell fognunk magunkat. Mi a véleményetek?

2018. márc. 10. 20:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég a csoki, mit adnál még?

Nekünk is csoki volt, meg egyszer kértem egy plüssnyulat, és az , és mikor idősebbek lettünk , akkor kezdtünk el egy kicsi pénzt is kapni. Nem értem, minek adnál nagyobbat. Csoki az elég, nekünk is kb ebből állt, nem is vártunk többre, nem is számítottunk, és nem is vágytunk másra. nem értem, minek kéne csokinál több. Nekem a húsvét az csoki. Az magától értetődő, és adja magát. A plüssnyulat azt külön én kértem magamnak, így anya tudta, hogy amit láttunk a boltban, az plüssnyúl nagyon tetszik. De mindig csoki volt, esetleg még egy kis pénz. Esetleg, és akkor amikor már nagyobbak lettünk. Nem kell ide semmi több. Amúgy csokinyúlból márkásakat vegyél, azok a jók.

2018. márc. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Üreges csokoládé nyulat, természetesen.

Nálunk is előfordult, hogy vettünk valami nagyobb értékű használati cikket, s ezt próbáltuk valami ünnephez hozzákötni, hogy valahogy "indokoljuk" a nagyobb pénzkiadást. Pl. veszek egy síbakancsot télen, hiszen télen kell, pedig a családtagnak nyáron van a születésnapja és azt mondtuk, hogy na akkor ez a születésnapi ajándékod, de persze már használhatod.

Aztán megtanultuk, hogy ez szükségtelen. Ha van valami nagyobb kiadás, azt ünnep nélkül is megkapja a címzett, sőt, már igyekszünk direkt ünneptől függetlenül adni, nehogy kialakuljon egy olyan, hogy na most karácsonyra kaptam egy drága cuccot, akkor legközelebb már ez lesz az átlag érték, amiben kapok valamit.

Különösen az ilyen ajándékozás szempontjából "apró" ünnepeket kellene mentesíteni az ilyenektől, maradjon csak meg a csokimiku, csokinyuszi maximum, a húsvétban összpontosítsunk inkább a hagyományokra, készítsünk süteményeket, fessünk tojást, Mikuláskor pucoljunk cipőt, aranyozzunk diót stb.

Ilyen fiatal korban meg pláne ügyelni kell a pénz, ajándék, az értékek helyes rangsorára. Az ünnepek hagyományos tevékenységei a gyerekek és fiatalok számára sokkal gazdagabb élményt jelentenek, mint maguk a tárgyak, akkor ne tereljük el szándékosan a fókuszt erről.

2018. márc. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is max.csokit kaptunk mondjuk úgy 9-10 éves korunkig, illetve egyszer én kaptam egy plüssnyulat, tesómra nem is emlékszem, hogy kapott volna bármi ajándékot. Nem is volt igényünk többre. A húsvét nálunk se volt soha ajándékozós ünnep.

Szerintem ekkora gyerek már simán megérti, hogy a laptop elég nagy dolog, főleg, hogy egyedül neveled.


Ha számolatlanul lenne pénzem, húsvétra akkor se ajándékoznék azt hiszem.

2018. márc. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! A gyerekem lány. Megértette a szitut, csokira számít húsvétra, meg persze arra, hogy együtt kézműveskedünk, tojást festünk. Amiatt merült fel bennem a kérdés, mert olyan osztályba jár, ahol sok a gazdag gyerek, akik rendszerint versenyt rendeznek, abból, hogy ki mit kap húsvétra, tavaly pl. volt, aki görkorcsolyát, rollert, élő nyulat, új telefont kapott. Az én lányom nem az ajándékra vágyik, de valamilyen szinten azt hiszem, cikinek érezte, hogy ő meg filctollat, csokit, színezőt kapott tavaly. Nem mondta, hogy ciki, csak láttam az arcán, utólag, ahogy elmesélte, hogy ki mit kapott.
2018. márc. 11. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!