Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Valaki tud nekem csinálni...

Valaki tud nekem csinálni ehhez a mézeskalács házhoz sablont?

Figyelt kérdés

Tudom még korai de már régóta szeretnék egy ilyen szép házat sütni. Több kissebbet szoktam sütni mert a tervezés nem az erősségem ahhoz meg találtam sablont.

Sajnos a teljes sablon nincs fent de valaki tud nekem tervezni nagyjából 40 cm magasra és 30 cm széles sablont erre.

Pont ilyet szeretnék:


[link]


2019. aug. 27. 07:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, jutottál-e azóta valamire, de megpróbálok segíteni. Ehhez sablont csinálni könnyebb, mint látszik.

Megpróbálom pontokba szedve elmagyarázni.


Először csináld meg a házat vastagabb kartonpapírból, mint a linken is. (Mikor elkészül, a karton maga lesz a sablon)


1. Rajzold meg először a ház oldalsó falát. Ez egy sima ház alak, egy négyzet (mondjuk 30x30 cm), rajta egy háromszöggel. Vágd ki (két példányban).


2. Rajzold meg a ház hátsó falát. Ez egy téglalap, a magassága legyen ugyanannyi, mint az oldalfal magassága (30 cm), a hossza tetszőleges (pl. 40 cm). Vágd ki egy példányban.


3. Rajzolj egy ugyanolyan téglalapot, mint a hátsó fal (2. pont). Rajzolj fölé középre egy egyenlőszárú háromszöget a homlokzatnak. Arra ügyelj, hogy a homlokzat háromszögének magassága ugyanannyi legyen, mint az oldalfal háromszög részének magassága, hogy egy szintben legyen a tető. A háromszög szöge lehet másmilyen.

Vágd ki az elülső falat egy példányban.


3. A fenti négy falat illeszd egymáshoz és könnyedén rögzjtsd kis ragasztószalagokkal, hogy megálljon, mint a tényleges ház falai.


4. Most jön a tető (először eresz nélkül). Két nagy téglalap. Mérd le az oldalfal háromszög részének az oldalhosszát (az egyenlőszárú háromszög szára). Ez lesz a tető szélessége, a téglalap egyik oldala. A téglalap másik oldala (a tető hossza) pedig a ház hátsó falának hossza (itt 40 cm, lásd 2. pont). Vágj ki két ilyen téglalapot.


5. Az egyik tető-téglalapot illeszd rá a tető hátulsó, homlokzat nélküli részére. Könnyedén rá is rögzítheted.


6. A másik tető-téglalapot illeszd rá a háztető elülső részére. A tető-téglalap szélén jelöld be a két pontot, ahol a homlokzat kezdődik. Vedd le ezt a tető-téglalapot. A téglalap elülső szélén bejelölt két pontot kösd össze a szemközti oldal (tetőgerinc) felezőpontjával. Ezután a tető-téglalapot visszateheted a házra és rögzítheted.


7. Jön a homlokzat rész teteje. Mérd le a homlokzat-háromszög oldalát. Szorozd meg kettővel. Rajzolj egy egyenlőszárú háromszöget, melynek az alapja a fenti összeg (homlokzat-oldalhossza x 2), a magassága pedig a ház oldalfal(lásd 1. pont) hosszának a fele. Itt 30/2=15 cm (ez lesz a homlokzat csúcsától a tetőgerincig tartó szakasz). Vágd ki az egyenlőszárú háromszöget, és a magasságvonal mentén hajtsd félbe. Próbáld rá a tetőre. A háromszög két szára a 6. pontban a tetőre húzott vonalakra illeszkedve adja a homlokzat tetejét.


Ha idáig eljutottál, már semmi nehézség nincsen. A tető élein jelöld be filctollal, hová kell lelógó eresz. Szedd le a tetőt. Vegyél pár másik kartont, és készíts új tetőelemeket úgy, hogy a meglevő elemeket körberajzolva a bejelölt részeken hosszáadsz körben mondjuk 2 centit, ami a lelógó eresz lesz. A homlokzat tetejének ferde széleit is csak meg kell hosszabbítani az eresznél.


A bejárati ajtó kiugró részéhez a homlokzat sémáját használva rajzolsz egy ugyanolyan szögű háromszöget, a szárait kisebbre veszed és alárajzolsz egy téglalapot.

eldöntöd, mennyire álljon ki előre, és ennek megfelelő szélességben csinálsz neki két téglalapot oldalfalnak, meg két téglalapot tetőnek (ha akarod, kis ereszt hagysz rá).


A kémények egy-egy négyzet alapú hasáb, négy-négy téglalap-oldallal. A tetőre felfekvő oldalak aljából a ház oldalfal-sémájának (1. pont) csúcsát használva kivágsz egy a tető szőgének megfelelő háromszöget, hogy illeszkedjen a tetőgerincre.


Ahol akarsz, ajtókat vágsz a fal sémákra.

Az ablakredőny-sémákhoz megrajzolsz annyi és olyan ablakot, amennyit szeretnél, és középen ketté vágod.

A lépcsők, ajtó, virágcserép, kerítés, koszorúk meg már tényleg nem igényel nagy fantáziát :).

2019. nov. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!