Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Boltosok! Van tényleges,...

Boltosok! Van tényleges, gyakorlati haszna az október-novemberben kirakott karácsonyi dekorációnak?

Figyelt kérdés
Én, bevallom, nagyon rühellem ezt a szokást, de érdekelne, mik a tapasztalatok, tényleg megnő tőle a forgalom?
2019. nov. 9. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Bár nem vagyok boltos, de szerintem van.

Vannak olyan üzletek, ahol már szeptemberben kirakják a karácsonyi termékeket és megfigyeltem, hogy utána rögtön elkezdenek érdeklődni, nézelődni a karácsonyi tematikájú termékek között a vásárlók. Én már szeptemberben vettem néhány szép karácsonyi díszt, és örülök, hogy évről- évre egyre korábban pakolják ki az üzletek az ünnepi termékeket :)

Sokan ugyanis nem szeretik decemberre halogatni a karácsonyra való felkészülést, és már októberben, novemberben túlesnek rajta- elkerülve ezzel a decemberi tumultust.

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki korán felkészül a karácsonyra, mert sokkal kevesebb stresszel jár, mintha az ünnep előtt néhány nappal idegeskedünk a vásárlások miatt.

2019. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Én sem vagyok boltos.

Én kifejezetten rühellem.

Biztos van, ha nem is összességében (bár lehet, hogy úgy is), de kiegyenlítettebbé teszi a magasabb bevételt.

Mert a saját példámon, igen, én is vettem már októberben karácsonyfadíszt, és igen, utáltam, de a korábbi évek tapasztalata alapján nem várhatok vele adventig, amikor nekem örömet okozna a vásárlás és a nézegetés, mert addigra egy csomó mindent "lerabolnak" a vásárlók.:(

Ezen kívül azért is utálom, mert az összes október-decemberi ünnepet "ellopják" azzal, hogy már októberben rám erőltetik a karácsonyt:(

2019. nov. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Én szeretem a karacsonyt, imádom a karacsonyi dekorokat, szívesebben megyek be olyan boltba, ami ezt a hangukatot árasztja. Az ajándékokat és az otthoni dekorációkat is megvettem már
2019. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is szeretem, de csak amikor az ideje van.
2019. nov. 9. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem a reklámnak és dekornak á nincs haszna. :D
2019. nov. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem már itt az ideje, számolom vissza a napokat, mondjuk én a szabijaimat is úgy csoportosítottam, hogy maradjon 8 napom, így dec. 16-tól én már nem dolgozom, én azt számítom a karácsonyi időszak kezdetének
2019. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van bevezetői végzettségem, de nem a szakmában dolgozom. Egyértelműen van haszna, karácsonyra költenek legtöbbet az emberek. Aki előbb rakja ki a karácsonyi árut, annak nagyobb az esélye, hogy a karácsonyra szánt keretet nála kpltik el. Magánemberként én is utálom, tönkreteszi a hangulatot. Számomra kb egy hónappal elöbb lenne ideális ha elkezdenénk készülődni, tehát az advent kezdetekor vagy kicsit előtte.
2019. nov. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A boltosok olyan termékeket tesznek ki, amilyenre igény van. Ha egyik évben azt tapasztalják, hogy az emberek már októberben érdeklődnek a karácsonyi termékek iránt, akkor a következő évben ki fogják tenni őket már októberben. Mert ha nem teszik, akkor a vevő szépen átmegy máshova vásárolni, ahol már októberben megvehet mindent. Én idén ősszel kezdtem egy virágboltban dolgozni, és a főnököm már előre szólt, hogy mindenszentek után rekordgyorsasággal kell eltávolítanunk a koszorúkat, és előpakkolni a karácsonyi dekort, mert keresni fogják a vásárlók. A mindenszentek utáni hétfőn pedig már tényleg jöttek érdeklődni, hogy mikor lesznek kaphatóak az adventi termékek. Volt, aki csak azért jött be, hogy megnézze a kidekorált boltot. Nekem sem tetszik egyébként, hogy ennyire siettetnek minden ünnepet, de azért érthető, hogy a boltosok azoknak az igényeihez igazodnak, akik vásárolnak, és nem azokéhoz, akik nem akarnak. :)

Egyébként részben azért is kezdődik szerintem évről évre korábban a karácsonyi szezon, mert egyre nagyobb divat otthon kreatívkodni, saját kézzel készíteni a dekorációt, ajándékokat, ahhoz pedig idő kell. Úgy vettem észre nálunk is, hogy egyelőre még nem a késztermékeket veszik a vásárlók, hanem az alapanyagokat: koszorúalapokat, gyertyákat, dekorációs kellékeket.

2019. nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok boltos, de imádom a karácsonyt, és túlzottan rövidnek tartom, ezért kifejezetten örülök, amikor már novemberben elkezdődik a boltokban a karácsonyi hangulat. Az október még kicsit korai nekem is.
2019. nov. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!