Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ünnepek » Karácsony

A kérdés

Boltosok! Van tényleges, gyakorlati haszna az október-novemberben kirakott karácsonyi dekorációnak?

Én, bevallom, nagyon rühellem ezt a szokást, de érdekelne, mik a tapasztalatok, tényleg megnő tőle a forgalom?

nov. 9. 11:41  Privát üzenet  

A válaszok

Bár nem vagyok boltos, de szerintem van.

Vannak olyan üzletek, ahol már szeptemberben kirakják a karácsonyi termékeket és megfigyeltem, hogy utána rögtön elkezdenek érdeklődni, nézelődni a karácsonyi tematikájú termékek között a vásárlók. Én már szeptemberben vettem néhány szép karácsonyi díszt, és örülök, hogy évről- évre egyre korábban pakolják ki az üzletek az ünnepi termékeket :)

Sokan ugyanis nem szeretik decemberre halogatni a karácsonyra való felkészülést, és már októberben, novemberben túlesnek rajta- elkerülve ezzel a decemberi tumultust.

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha valaki korán felkészül a karácsonyra, mert sokkal kevesebb stresszel jár, mintha az ünnep előtt néhány nappal idegeskedünk a vásárlások miatt.

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont nov. 9. 11:50 Privát üzenet

Én sem vagyok boltos.

Én kifejezetten rühellem.

Biztos van, ha nem is összességében (bár lehet, hogy úgy is), de kiegyenlítettebbé teszi a magasabb bevételt.

Mert a saját példámon, igen, én is vettem már októberben karácsonyfadíszt, és igen, utáltam, de a korábbi évek tapasztalata alapján nem várhatok vele adventig, amikor nekem örömet okozna a vásárlás és a nézegetés, mert addigra egy csomó mindent "lerabolnak" a vásárlók.:(

Ezen kívül azért is utálom, mert az összes október-decemberi ünnepet "ellopják" azzal, hogy már októberben rám erőltetik a karácsonyt:(

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont nov. 9. 11:56 Privát üzenet
Én szeretem a karacsonyt, imádom a karacsonyi dekorokat, szívesebben megyek be olyan boltba, ami ezt a hangukatot árasztja. Az ajándékokat és az otthoni dekorációkat is megvettem már

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont nov. 9. 12:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én is szeretem, de csak amikor az ideje van.

# 4/8Időpont nov. 9. 13:56 Privát üzenet
Nem a reklámnak és dekornak á nincs haszna. :D

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont nov. 9. 13:58 Privát üzenet
Nekem már itt az ideje, számolom vissza a napokat, mondjuk én a szabijaimat is úgy csoportosítottam, hogy maradjon 8 napom, így dec. 16-tól én már nem dolgozom, én azt számítom a karácsonyi időszak kezdetének

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont nov. 9. 14:04 Privát üzenet
Van bevezetői végzettségem, de nem a szakmában dolgozom. Egyértelműen van haszna, karácsonyra költenek legtöbbet az emberek. Aki előbb rakja ki a karácsonyi árut, annak nagyobb az esélye, hogy a karácsonyra szánt keretet nála kpltik el. Magánemberként én is utálom, tönkreteszi a hangulatot. Számomra kb egy hónappal elöbb lenne ideális ha elkezdenénk készülődni, tehát az advent kezdetekor vagy kicsit előtte.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont nov. 9. 18:13 Privát üzenet

A boltosok olyan termékeket tesznek ki, amilyenre igény van. Ha egyik évben azt tapasztalják, hogy az emberek már októberben érdeklődnek a karácsonyi termékek iránt, akkor a következő évben ki fogják tenni őket már októberben. Mert ha nem teszik, akkor a vevő szépen átmegy máshova vásárolni, ahol már októberben megvehet mindent. Én idén ősszel kezdtem egy virágboltban dolgozni, és a főnököm már előre szólt, hogy mindenszentek után rekordgyorsasággal kell eltávolítanunk a koszorúkat, és előpakkolni a karácsonyi dekort, mert keresni fogják a vásárlók. A mindenszentek utáni hétfőn pedig már tényleg jöttek érdeklődni, hogy mikor lesznek kaphatóak az adventi termékek. Volt, aki csak azért jött be, hogy megnézze a kidekorált boltot. Nekem sem tetszik egyébként, hogy ennyire siettetnek minden ünnepet, de azért érthető, hogy a boltosok azoknak az igényeihez igazodnak, akik vásárolnak, és nem azokéhoz, akik nem akarnak. :)

Egyébként részben azért is kezdődik szerintem évről évre korábban a karácsonyi szezon, mert egyre nagyobb divat otthon kreatívkodni, saját kézzel készíteni a dekorációt, ajándékokat, ahhoz pedig idő kell. Úgy vettem észre nálunk is, hogy egyelőre még nem a késztermékeket veszik a vásárlók, hanem az alapanyagokat: koszorúalapokat, gyertyákat, dekorációs kellékeket.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont nov. 12. 17:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Holnap Halloween. Hogyan fogod eltölteni?
Október 31. -én, azaz holnap nyitva vannak az otp bankfiokok?
Az október 6. , és a június 4. Miért nem munkaszüneti nap?
Mit gondoltok arról, hogy sok üzletet már október közepén feltöltenek karácsonyi édességekkel, díszekkel?
Már október közepétől karácsonyi hangulatot varázsolnak az üzletekbe ugye?
Szerintetek nem teszi kicsit tönkre a Karácsonyi hangulatot decemberre az, hogy már október elejétől elkezdik díszíteni az üzleteket?

Kérdések az Ünnepek rovatbólKérdések a Karácsony rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!