Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi ez az új trend, hogy...

Mi ez az új trend, hogy sokaknál már fel van díszítve a karácsonyfa?

Figyelt kérdés
Ezzel van tele minden közösségi oldal, és egyszerűen nem értem. Úgy tudom Szenteste szokás feldíszíteni, de javítsatok ki, ha tévedek.

2019. dec. 17. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mások miért csinálják, mi ezért: kiskoromban a szüleim 3 műszakban dolgoztak, volt hogy szenteste is. Ezért amikor volt idő rá akkor díszítettük fel, vettük meg a fát. Rendszerint hamarabb.Így mégis együtt csináltuk. Aztán rászoktunk, gyerekként élveztük hogy estenként nálunk világít a fa, szép díszes a lakas. Fenyőillat..jó hangulata volt. Felnőttként is így tettem, főleg hogy egyetem alatt vizsgaidőszak miatt nem nagyon volt időm díszíteni. Párommal hazamentünka családjainkhoz par napra de ugye vizsgák miatt ez rövid idő volt. Így közösen hamarabb karácsonyoztunk. Amikor időm volt akkor díszitettem.Szentestét meg a szülőknél töltöttük. Megszoktam. Legalább nem egyszerre kell mindent csinálni
2019. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hivatalosan tényleg ez a szokás, de ha valaki jobban élvezi, hogy már most felállítja (vagy akár már december elején), szerintem nincs abban semmi rossz

oka lehet, hogy szeretné hosszabb ideig élvezni a látványt és neki már ez is a karácsonyra való hangolódás része vagy az ünnepeket a családnál tölti, de szeretne a saját lakásában is fát, aminek meg csak úgy van értelme, ha már korábban díszít

2019. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Angolszász szokás, hogy december elején díszítik a fát. Azt gondolom, hogy egyre több háztartásban van olyan, aki külföldön él, vagy rokona van ott, így ezeket óhatatlanul átveszik egymástól. Ha esetleg még ki is utaznak karácsonyozni, akkor pedig szerintem teljesen elfogadható, hogy itthon már előtte felállítják a fát, hogy hazatérve is karácsony várja az embert.
2019. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tartom ezt egy jó dolognak, tuti megszoknám Karácsonyig, és elvenné a varázsát. Nem mellesleg ha olyan fája van valakinek, és 2 héttel Karácsony előtt felállítja, amikor a legszebbnek kéne lennie, kb. majd már el is kezd hullajtani. Persze mindenki maga tudja, hogy neki mi a jó.
2019. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Mi kb 2-5 nappal előtte díszítünk. Minden szokás ami stressz, ki lett zárva. Így nyugodtan van időnk rá. 24 én csak gyors főzés és egész nap a gyerekekkel játszunk az új ajándékokkal. Semmi kedvem nincs házisárkányként végig szorongani az ünnepet
2019. dec. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
Angolszász majmolás. Tesóm is ezt csinálja, mióta Londonban él (12 éve).
2019. dec. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi előző nap díszítjük. Nem akarunk hulla fáradtan ünnepelni. Azt sem értem, aki mindent egy nap alatt csinál, a faállítástól, a főzésen át, a bejglisütésig. Mikor van a családdal? A legjobb mindent szépen időben megcsinálni, így nincs veszekedésforrás sem. Szeretünk nyugalomban, szeretetben ünnepelni.
2019. dec. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan azért díszítik fel korán a karácsonyfát, mert hangulatos. Na meg számomra a karácsonyfa (én 23-án díszítem fel) sokkal nagyobb meghittséget, ünnepélyességet sugároz karácsony előtt, alatt, mint utána. Karácsonykor szeretek a karácsonyfa közelében lenni, szeretem az illatát, a fényeket és a díszeket, gömböket.Az ünnepek után sokszor szomorú leszek, ha karácsonyfára nézek, mert tudom, hogy elmúltak az ünnepek. De karácsony előtt a várakozást, a meghittséget és az ünnepélyességet jelenti, annak az ünnepnek a közeledtét, megérkezését, melyre már hosszú ideje várok.
2019. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Mi már kb. születésünk óta úgy csinaljuk hogy anyám egésznap főz, süt csinálja a vacsorát. Aztán késő délután együtt feldíszítjük a fát (apám anyám kishugom én és a nagyobbik hugom). Aztán ha kész a kaja vacsora és utána jön a "jézuska". Hozzáteszem még a kishugom is tudja hogy nem a jézuska hozza de a feeling miatt még mindig igy csináljuk. A fa is ugyanez ha nem együtt díszítenénk, és nem 24.-én nekünk teljesen elvenné a varázsát, hangulatát. Láttam itt olyat is akinél a gyerekek nem díszítenek fát hanem azt is a jézuska hozza. Hát mi kiskorunkban meg is haltunk volna ha nem díszíthetünk fát. Sokkal jobb hangulata van ha együtt csinálja a család.
2019. dec. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!