Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor normális elkezdeni...

Mikor normális elkezdeni keszülődni a karácsonyra?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm aki már most karácsonyi dalokat hallgat és karácsonyi díszeket tesz ki. Mikor realisztikus ráhangolódni a karácsonyra? Már most is vagy csak decemberben?

2020. okt. 30. 12:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%
Pár ajándékot már beszereztem, de még diszitgetni nem nagyon terveztem. Úgy november vége fele már azt is szoktam. Ünnepi menü soron pont ma gondolkodtam.
2020. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%

Hát, nem a halottak napja előtt 2 nappal realisztikus (igen, szándékosan írtam, mert számomra kűfűdi ünnep a Halloween, én nem azt ünneplem)...

A Mikulás az, ami megadja az ünnepi hangulathoz a kezdő löketet. Ha onnantól karácsonyi lázban égsz, akkor hajrá. De ez, hogy halottak napjához közel, eleve még ősszel...

2020. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Ciki, nem ciki, nálunk kb november 2. hetében már fent vannak a díszek, fények. Az itthoni textileket is átcseréljük ünnepibb hangulatúra.
2020. okt. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Én már kezdem beszerezni az ajándékokat. Gondolkodom a sütin. Nem szeretek mindent decemberre hagyni, nem szeretek kapkodni. Szeretem nyugisan kiélvezni a decembert.

Díszeket december előtt nem teszek ki.

De nem zavar, ha más igen.

2020. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Mikulás után
2020. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%

Azért a #2 válaszom lepontozását erősen megkérdőjelezném... Bár ezek szerint sokan képesek karácsonyi lázban élni akár halottak napja/Halloween környékén is. Hulla pelyhes mi? :D

Viccet félretéve, az ajándékokat (ha nagyobb volumenű) érdemes beszerezni ősszel valamikor, legkésőbb december első napjaira, ez tényleg megkönnyíti a karácsonyosdit. Kisebb ajándékot is lehet előbb venni, de ha annyira kis mértékű, netán romlandó/akármi, akkor felesleges.

Amúgy nekem hó KELL az igazi hangulathoz. Nagyon régóta nem is éreztem igazán a karácsonyi hangulatot.

2020. okt. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 senga222 válasza:
100%
Édesanyám Szeptemberben már készülődik ,6 testvére van és ebből 1nek nincs gyermeke unokája stb .És még így is szeptembertöl január végéig az egész életünk stressz volt .Mióta nem othon lakom még mindig próbál bele vonni ebbe az egész káoszba de nem hagyom magam .A legrosszabb az hogy a boltok halál komolyan fel vannak készülve erre sőt nyomják is a karácsonyi hangulatot már ilyenkor .
2020. okt. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi adventkor kezdunk keszulodni. Nem mondom, par ajandek megvan, de csak mert nagyon adta magat az ötlet, amikor meglattam ezt-azt.
2020. okt. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő.

Én már beszereztem néhány ajándékot, valamint viszonylag sokat gondoltam már a karácsonyra (ünnepi menü tervezése, karácsonyfa méretei), de még nem hallgatok karácsonyi dalokat és nem díszítem még a lakást.


Szerintem november végén már el lehet kezdeni a karácsonyra történő ráhangolódást, én advent első hétvégéjén szoktam feldíszíteni a lakást.

Ismerek olyan embert is, aki csupán néhány nappal karácsony előtt teszi ki a díszeket (sőt, olyan is van, aki egyáltalán nem ünnepli).

Minden egyénfüggő.

2020. okt. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Úgy csinálja mindenki, ahogy akarja. Ha valakinek ez jó hangulatot ad a lakásába és így jobban érzi magát, tegye. Mindenkinek a saját élete, úgy éli le ahogy neki tetszik.

Momentán én november közepe felé szoktam díszíteni, mert imádom a karácsonyt és ha ennyivel örömöt lehet okozni magamnak, vagy a családomnak, akkor mi akadálya?

2020. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!