Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A gyerekek hány éves korukban...

A gyerekek hány éves korukban tudják meg, hogy a szülők hozzák az ajándékokat?

Figyelt kérdés
Nálunk már tudják, mert 12 és 15 évesek. Mindig együtt díszítjük a karácsonyfát. Régebb amikor még nem tudták, akkor mindig el kellett vagy a férjem vagy én lopózzak a miséről, de úgy hogy ne vegyék észre. Az is izgalmas időszak volt, de sokkal jobb, hogy mostmár együtt díszítjük a fát!:)

2020. nov. 11. 08:16
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Érdekes történet! :D
2020. nov. 11. 15:34
 12/26 anonim ***** válasza:
84%

10: Pedig én még negyedikes koromban is fejtegettem egy osztálytársammal, hogy vajon a Télapó hogy tud úgy bejönni, hogy senki nem látja, vagy esetleg a szülők le vannak paktálva vele. Igaz, én '82-es vagyok, a mai gyerekeket már lehet nehezebb hitben tartani.


Amúgy 1-es voltam, az én időmben tényleg 9-10 évesen volt szokás megtudni.

2020. nov. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
Én asszem 9 évesen tudtam meg, de azt már nemtudom hogy
2020. nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%
4-5. Megtaláltam az ajándékot, velem amúgy se akarták nagyon elhitetni, hogy Jézi létezik.
2020. nov. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 éves koromban már tudtam, hogy a szüleim veszik nekem az ajándékokat.
2020. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
72%
8 éves voltam mikor rájöttem. Fura volt, hogy mindig akkor jön a jézuska amikor én fürdök, így rájöttem magamtól. De persze 4. osztályban mikor olyat mertem mondani az osztályban hogy a jézuska és a télapó nem létezik akkor megvertek, ők még 10 évesen is hittek benne.
2020. nov. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%

5-ös válaszadó vagyok

16-ra: Én velem a mai napig is ezt csinálják a szüleim karácsony napján (pedig már 18 vagyok), hogy megkérnek valamire, megcsinálom, és azalatt az ajándékcsomag már ott fekszik a karácsonyfa alatt. :D

És még most is gúnyt űznek belőlem ami ciki: "jé, milyen szép csomagot küldött a Jézuska" és társai...

Már nekem kínos ez az egész dolog, nem értem miért nem jó csak úgy spontán odaadni az ajándékot, mint minden normális család.

Vagy másoknál is előfordul ez?

2020. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%
Én sajnos nagyon kiskoromban tudtam meg húgom felsőben, szerintem öcsém legkésőbb 7.es korára megtudja, a legkisebbik öcsém pedig remélem még nem tudja és lesz gyerekkora. Minket mindig kivittek a mamáékhoz és a Mikulástól kaptunk a Diótörőre jegyet, a délelőtti előadásra szóval mamáéktól a szülőkkel irány az Erkel utána haza, és mikor hazaértünk már ott várt minden minket a fa alatt, még lisztet is szoktunk kirakni mert “belelép a Jézuska”. Mivel a húgommal mi màr tudjuk így van hogy otthon maradunk fát díszíteni és nem megyünk ki aludni a mamáékhoz, legalábbis az egyikünk, de az ajándékokat mi se tudjuk sose, és nem segítünk csomagolni mert az titkos...
2020. nov. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
De attól függetlenűl hogy mind 3-an tudjuk (én 20 éves vgayok, egyik hugom szintén 20, a legkisebb pedig 12) ugyanúgy nem tudjuk az ajándékot, és nem is látjuk amikor bekerül a fa alá szóval a "varázs" még így is megvan.
2020. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Dorci1999 ***** válasza:
100%
10 éves koromban tudtam meg. Egyrészt az akkori osztálytársaim mondták, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékot, másrészt megtaláltam a pincében a szekrényben azokat az ajándékokat, amik a fa alá kerültek. Ekkor már tudtam hogy a szüleim adják őket. Nekem rossz érzés volt, amikor erre rájöttem.
2020. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!