Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A gyerekek hány éves korukban...

A gyerekek hány éves korukban tudják meg, hogy a szülők hozzák az ajándékokat?

Figyelt kérdés
Nálunk már tudják, mert 12 és 15 évesek. Mindig együtt díszítjük a karácsonyfát. Régebb amikor még nem tudták, akkor mindig el kellett vagy a férjem vagy én lopózzak a miséről, de úgy hogy ne vegyék észre. Az is izgalmas időszak volt, de sokkal jobb, hogy mostmár együtt díszítjük a fát!:)

2020. nov. 11. 08:16
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
82%
Én 7-8 éves lehettem, amikor már tudtam. Emlékszem általános iskolában volt egy osztálytársam ami még 12 éves korában is hitt benne, hiába mondta neki mindenki. A szülei fizettek hogy öltözzön be egy ember mikulásnak, és hozzon neki ajándékot. Így utólag fogalmam sincs hogy hogyan hitte el, nem volt buta gyerek.
2020. nov. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Én a gyerekemnek mindig azt mondtam, hogy én vagyok a Télapó, volt otthon egy jelmezem is. így nem volt furcsa neki, hogy karácsony előtt annyit távol vagyok (több volt a munkahelyemen a munka). Azt hitte, hogy csinálom a csomagokat, játékokat. És így a filmes dolgokat is megértette, hogy amerikában miért én viszem az ajándékoat. Másrészt meg erre fogtam azt is,hogy a konyhaszekrényben miért van mindig valami csoki.
2020. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi hárman vagyunk testvérek. 2-2 év van közöttünk, így kicsit bonyolultabb volt. Mikor én voltam 7, vagy 8 éves, akkor tudtam meg, de a bátyám már előtte való években is tudta, de fogalmam sincs mióta. Ő képes volt titokban tartani. Én viszont elmondtam az öcsémnek, mi már akkor is mindent megbeszéltünk, úgyhogy egy ilyen nagy dolgot nem titkolhattam előle :D
2020. nov. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Negyedik-harmadikban már nagyon gyanús, van aki akkor jön rá, de 5.ben már mindenki tudja
2020. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Én mindig sejtettem. De ott bizonyosodott be minden, amikor nagyon összeveszett velem édesanyám, és lehettem kb 8 éves, kiabált velem, és pont karácsony volt. Akkor kivette a szekrényből az ajándékokat, és betette előttem mindet a fa alá. Itt már biztos voltam a dolgokban.

Szerintem 10-11 évesen legkésőbb már mindenki tudja. Nekem egyébként soha nem mondták meg, hogy nem létezik ez meg az, már egész pici koromtól, amikor már tudtam beszélni mondtam, hogy "nem is létezik". Pedig akkor még nem volt Google. 😂

2020. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Igazából soha nem tudják meg........!!!!!!
2021. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!