Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nagyszülôkkel lesz közös...

Nagyszülôkkel lesz közös karácsonyozás nálatok a jelenlegi vírushelyzetben?

Figyelt kérdés

(Ahol idôsek 70 èv körüliek/felettiek a nagyszülôk.)


Ha igen, akkor milyen òvintèzkedèseket tesztek meg?

Pl elôtte tesztelès? Maszk? Csak szabad levegôn találkozni picit?

Vagy egyàltalàn nem találkoztok.

Esetleg csak online?



2020. nov. 27. 10:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
63%
#1 vagyok: Nem tudom kinek miért nem felelt meg a válaszom, de fogalmazok világosabban: A jó édesanyám a Covid-osztályon dolgozik a kórházban.
2020. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
45%

Anyósomékkal és sógornőmékkel lesz karácsonyozás, mert őket nem érdekli. Remélem, ők se érdeklik a vírust... -_-

Anyámék, apámék félnek, betegesebbek is, nekünk meg kisiskolás gyerekeink vannak, akik a legvalószínűbb terjesztők, így velük marad a telefon.

2020. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
24%

Még nem dőlt el.


Én teljesen rájuk bízom a döntést (szüleimre ill. anyósomra). Magunkat nem féltem, egyébként már át is estünk a fertőzésen, tehát kisebb-nagyobb mértékű immunitást is szerezhettünk. Elvileg tehát mi vagyunk a legbiztonságosabb vendégek :-))). Ugyanakkor a gyerekeink semmilyen tünetet nem mutattak, tehát bennük valószínűleg ellenanyag sem termelődött, tehát ők elvileg bármikor megfertőződhetnek, és nagyszüleiket is megfertőzhetik. Emellett ha bármelyikünk szüleiben félelem van, ezt akkor is toleráljuk, ha nem tartjuk reálisnak. Végül is az ő bőrükre megy a dolog, nem a miénkre.

Ha bármelyikük is hajlandó találkozni velünk, én természetesen szívesen megyek, ill. viszem a családomat.

Az is fölvetődött bennem, hogy egy közös séta legyen szabad levegőn, vagy pl. nagyszüleim sírjánál a temetőben találkozzunk. Nyilván, ha ők kérik, hogy legyen rajtam maszk, én szívesen fölteszem.

Magunkat (feleségemet, gyerekeinket és magamat) viszont a történtek után a legkevésbé sem féltem a vírustól.


Most hétvégén lesz egy szűk körű ünneplés: testvérem két gyerekének a születésnapját összevontan ünnepeljük (ráadásul 20. ill. 18. születésnap). Csak testvérem családja és mi leszünk ott. Szüleim oda sem mernek eljönni (tőlünk külön sem mentek el). Gyerekeinknek névnapja volt ill. lesz. Akkor anyu eljött (apu nem), de nem jött be a házba, kint a ház előtt maszkban köszöntötte meg a kislányomat, ő meg ölelgette nagymamája lábát. Anyu utólag elmondta, hogy majdnem sírt hazafelé menet.... Szóval nehéz dolgok ezek.

2020. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
32%
Igen. Atestünk már rajta.semmi extra.
2020. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
62%
A lepontozo eldonthetne h most akkor a nagyszulos vagy a nagyszulotlen Karacsony a helyes valasz.
2020. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg csak a nagyszülőkkel leszünk (ötvenesek) de az én nagymamáim nem fognak jönni. Viszont nem tudjuk még hogy hogy lesz mert az egyik dédi egy igazi hisztérika aki képes 200-as vérnyomásig hergelni magát és nem vagyunk biztosak benne, hogy biztonságosabb-e neki ha otthon egyedül sír, vergődik azon, hogy ő egy szegény szerencsétlen magányos öregasszony, majd éjjel vihetjük az ügyeletre megint (többször fordult már elő) mert majd elájul annyira behergeli magát. Vagy az a jobb ha ott van velünk szűk családi körben. Majd még meglátjuk.
2020. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
45%
Nyilván sokmindenki elmegy a szeretteihez, a karácsony kardinális kérdés lesz az embereknek még egy ilyen helyzetben is, hiszen a szeretet ünnepe, az emberek nagyon érzékenyek erre.
2020. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
61%
Igen, ők jönnek, mivel 32 hetes kismama vagyok, ők messze laknak, már nem akarunk menni sehova szülésig. Mondjuk ők 60 év körüliek.
2020. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
44%

Nagyszülők a covid osztályon,illetve suliban dolgoznak. Ha a karácsony előtti teszt negatív és jól vannak,akkor maszkban leszünk, csak ajándékozás,beszélgetés erejéig.

Férjem immunbeteg, a kicsi csak 2 hónapos. Saját nagyszüleinkhez benézünk, de nem maradunk ott. Ez most ilyen

2020. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ajándékcsere lesz maszkban. Ha kapok karácsonyi jutalmat, akkor előtte elmegyek magán tesztre, és talán lesz találkozó.
2020. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!