Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nagyszülôkkel lesz közös...

Nagyszülôkkel lesz közös karácsonyozás nálatok a jelenlegi vírushelyzetben?

Figyelt kérdés

(Ahol idôsek 70 èv körüliek/felettiek a nagyszülôk.)


Ha igen, akkor milyen òvintèzkedèseket tesztek meg?

Pl elôtte tesztelès? Maszk? Csak szabad levegôn találkozni picit?

Vagy egyàltalàn nem találkoztok.

Esetleg csak online?



2020. nov. 27. 10:35
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nagymamámhoz mi valószínűleg nem megyünk. 80 éves, szívbeteg, nem szeretnénk kockáztatni. Úgy tudom, a nagybátyám megy hozzá, ő amúgy is jár hozzá, segít neki a bevásárlásban. Így legalább nem lesz teljesen egyedül.
2020. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a vàlaszokat! :)


Nagyon nehèz kèrdès ez. Èn mèg nem döntöttem, valami köztes megoldàson gondolkodom.

Talàn elôtte teszt ès ha negatív akkor a fa körül maszkban ajándèkozás... Persze az alig 3 èves egy idô utàn ùgyis leveszi...

De az is lehet, hogy csak telefon lesz ès valahogy elfogadjuk, hogy ez most ilyen, a legfontosabb a biztonsàg. Majd jövôre...

2020. nov. 27. 22:33
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom 74, velünk lakik pár éve. Egyetemista lányunk havonta egyszer jön haza tavasz óta, ő otthon lesz. De a lánya és annak a családja nem jön, mi sem megyünk idén hozzájuk.
2020. nov. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
84%

#22 Azért negatív teszt, maszk durva előkészület szerintem. Főleg egy 3 évesre ráerőltetni


Inkább legyetek otthon aztán oldjátok meg telefonon keresztül ha ennyire féltek.



Kérdésedre válaszolva igen, nagyszülők főznek első napján. 12-en leszünk ha a két dédszülő is eljön, ha nem akkor csak 10-en de annak 60%-a gyerekekből áll. De valószínűleg 10-en leszünk, dédszülőknek pedig csak csomagolunk ételt.

2020. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván nem lesz, épeszű ember nem csinál ilyet. Amúgy meg, ha rendeződik a helyzet, akkor maximum jövő nyáron kivesz mindenki 1-2 nap szabit pluszba, aztán eszünk-iszunk úgy, hogy az emberek már be vannak oltva és nem kockáztatjuk a 80 pluszos nagyszüleink életét. Nem egy ember fog amiatt sírni, hogy belehalt a nagyi a karácsonyozásba.
2020. nov. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
76%

#25 Annyi eséllyel hal bele a kedves nagyi a karácsonyozásba mint abba, hogy elmegy a boltba tejért.


Szerintem azok emberek többsége akik összeülnek alapból napi kontaktba vannak egymással, akkor meg már mindegy mert nem a karácsony lesz mérvadó.


Egyébként meg simán össze lehet úgy ülni, hogy a 1,5 métert betartsák. Több asztal kell és székeket messzebb kell rakni.

2020. nov. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
59%
@26 Egy faluban lakva lehet, hogy van napi kontakt, de én például még a tágabb ismerősi körömben sem tudnék olyan embert említeni, aki heti szinten látná a nagyszüleit. Amúgy nyilván nem érdemes összevetni a kockázatát egy boltba leszaladásnak azzal, hogy 10 rokon bepálinkázva liheg egymás nyakába egy nappaliban.
2020. nov. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%

26: "Annyi eséllyel hal bele a kedves nagyi a karácsonyozásba mint abba, hogy elmegy a boltba tejért."


Ez csak akkor igaz, ha a karácsonyozás közben végig mindenkin maszk van.

Mint a boltban, ahová tejért megy.

Ha akár csak egy falat sütit is esztek, egy pohár üdítőt isztok, máris leveszitek a maszkot, tehát nem igaz az állításod.

2020. nov. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Mi ugyanúgy megyünk nagymamámhoz, eddig is találkoztam velük, hetente-kéthetente. Kézfertőtlenítésen kívül semmit nem teszünk otthoni környezetben ,egymás között velük és unokatestvéreimmel. Ha olyan lenne az immunrendszerük, lehet meggondoltuk volna,hogy megyünk-e ,vagy nem.
2020. dec. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!