Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Rajtam kívül más is van olyan...

Rajtam kívül más is van olyan helyzetben, hogy idén nem tud ajándékokban gazdag karácsonyt tartani?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva, örülök ha a számláimat kitudom fizetni. Viszont valamelyik nap vonaton éppen előttem beszélgetett két utas, hogy mennyi mindent vásároltak már karácsonyra. Én meg szinte szégyeltem magamat, hogy milyen csöves vagyok idén. Közbeszólt ez a vírus is, szóval valahogy ez nagyon nem az én évem anyagi szempontból.


30/N


2020. nov. 30. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi sok éve nem tartunk "ajándékokban gazdag karácsonyt", nem a drága ajándékok jelentik a karácsony lényegét, hanem legfeljebb valami apró, jelképes ajándék. Amióta nincs verseny, hogy "ki vesz drágább és több ajándékot", azóta sokkal hangulatosabb, szeretetteljesebb az ünnep mindenki számára.
2020. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg sokszor nincs is ajándékozás a felnőttek között. Kizárólag a lurkók kapnak. Mi örülünk egymásnak. Jókat eszünk, iszunk és beszélgetünk. Elég az az öröm ami a gyerekeknek van, ajándékozás terén .
2020. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amióta a gyerekek felnőttek,mi is esetleg valami jelképes apróságot ajándékozunk.

Nálunk közös vacsora beszélgetés.

És ami fontos,megöleljük egymást,szeretettel, elmondjuk mit jelent nekünk a másik, mennyire boldoggá tesz minket, hogy van nekünk és a család része.Szóval nálunk az öröm és a szeretet amit adunk.

Mindenki jól érzi magát.

Mi nem stresszelünk azon mit vegyünk.Az apróság amit adunk az mindig személyes,mert ismerjük a másikat.

Nálunk nincs olyan, hogy nesze nyakkendő dobd a többi közé.

Sajnos sokan felveszik a személyi hitelt is, hogy legyen drága ajándék.

2020. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk alapesetben nincs ajándékozás, csak a gyerekek kapnak, de ök sem sokezres cuccokat, hanem olyasmiket, aminek örülni tudnak.

A felnöttek esetében csak akkor van valami apróbb dolog, ha véletlen van valami, aminek örülne és éppen karácsony elött láttuk meg valahol - de ezek a kivételes esetek, illetve itt sem a drága ajándék a lényeg, hanem az örömszerzés.

A karácsony nálunk a családró, az együtt töltött idöröl szól, és nem az ajándékokról meg a nagy evészetekröl - kaja ugyan van, meg valamennyire ünnepibb is, de nem ipari mennyiség és nem ez a központi téma

2020. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jópár éve mi is bevezettuk családilag - megelegelven a sok felesleges kacatot, kínos mosolyokat és felesleges penzkidobast - hogy visszaadjuk magunknak a karácsony igazi értelmét.


Azaz az ajándékokra szánt pénzből inkább csinálunk egy jó kis lakomát, és a gyerekek kapnak csak ajándékot.


Életem legjobb ötletenek tartja a család azóta is. Megvesszuk maguknak ami kell, és így tényleg nincs semmi kellemetlen feszenges, üzletekbe rohangálas...


Csapadékfajta azt bánom hogy nem hamarabb jutott eszembe. 😉

2020. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csapadékfajta = csak
2020. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan jó olvasni ilyeneket is, ahol nem a pénz meg a ki mit kap a lényeg, hanem a család!
2020. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nálunk anyós mániája az ajándékozás. Megbántani nem akarjuk, ezért kapnak ajándékot, aztán ennyi. 2 ember. Másnak nem veszünk, rég megbeszéltük egymás közt is a férjemmel, hogy baromság az egész ajándék mizéria, nem kell.

Egyébként most nekünk sincs erre pénzünk. A férjemet az első hullám idején kirúgták, most cirka 100 ezerrel csökkent a fizetése az újabb szigorítások miatt. Az én melóhelyem megint bezárt, kapok 150 helyett most 30 ezret a veszélyhelyzet alatt és legalább van tb-m. Első körben is így volt. Hát rohadt nehéz. Igyekszünk meghúzni a kaját:( itt tartunk. Mást nem tehetünk.

Anyósom ajándéka már szeptemberben megvolt akkor még rendes fizunk volt. A másik családtag max kap egy doboz bonbont vagy ilyesmi. Ha nem tetszik, nem tud érdekelni. És még nem látni a végét sajnos ennek a cirkusznak.:( Borzasztó.

Egyébként az én családomban sose volt divat ez az ajándékmánia. Most szeptemberben kivételesen vettem anyunak is egy könyvet amit nagyon szeretett volna, csak nem futotta neki... De azt is inkább szülinapjára ( december közepén lesz) mint karácsonyra.

2020. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!