Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Azok, akik Karácsonykor...

Azok, akik Karácsonykor családostul inkább elmentek egy szállodába "wellnessezni", azok most mit fognak csinálni?

Figyelt kérdés

Elég nagy divat lett a nagy karácsonyi készülődést, idegeskedést és rohanást elkerülendő - elmenni egy wellness szállodába, és ott tölteni 2-3 napot. A szállodák ilyenkor készültek külön animátorokkal és sok gyerekprogrammal (és akkor így a szülők tudtak pár óra erejéig csak egymással foglalkozni, mert tudták a gyerekek is jól elvannak, és felügyelnek rájuk), a félpanziós ellátás végett pedig nem kellett sütni-főzni. Persze mindezt egy bőven 6 számjegyű összegért cserébe.

Szerintetek akik így álltak az Ünnepekhez, és gyakorlatilag egy szállodában töltötték azt távol a rokonoktól, azok most hogy fogják mindezt megoldani, "túlélni"?

Egyáltalán, ti ünnepelnétek így, vagy csakis a "hagyományos" módszer az igazi és elfogadott?



2020. dec. 8. 10:07
A kérdező szavazást indított:
Kizárt dolog, ez egy családi ünnep, amit otthon és a rokonoknál lehet csak tölteni
Jó dolog, hogy kiszolgálják az embert - nem kell főzni, a gyerekre is vigyáznak, így az igazi - így ünnepeltük az elmúlt év(ek)ben is
Ünnepelnék én is így a családdal egy szállodában, de sajnos anyagilag ezt sosem engedhettem meg magunknak
Ha nem lenne ez a vírushelyzet, idén mi is így ünnepeltünk volna egy szállodában
27 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Otthonkáció. Mást most nem lehet.
2020. dec. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván otthon lesznek. Egyébként ízlés kérdése, hogy ki hogy érzi jól magát karácsonykor, van, aki otthon szeret lenni, van aki szállodában. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya.
2020. dec. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Mi lenne, ha ebből a lekezelő dumából visszavennél? Ki vagy te, hogy úgy érzed, jogod van leszólni számodra ismeretlen embereket? Ártottak ők neked ezzel a szokással?


Ja és igen, mi is így ünnepeltünk és amint lehet, így is fogunk. Hogy a kárörömödet meg kielégítsem (mert ordít, hogy ez a kérdés lényege), idén otthon leszünk, de nem gyűlünk össze.


Savanyú, irigy, rosszindulatú emberre vall a kérdés hangneme. Elmennél te is, csak nincs rá pénz, igaz?

2020. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3-as: nem tudom ebből mi a lekezelő szöveg, hiszen le volt írva miért is jó az, ha az ember nem otthon tölti az ünnepeket, és a családjával van - miközben kiszolgálják (természetesen nem ingyen).

Képzeld, a Szép Kártyámon már összegyűlt egy ilyen hétvégére a keret, de most nem lehet menni - sajnos ez van. Szerinted ez jó, hogy a turizmus ágazat újra pofont kapott, és csak üzleti út végett lehet szállodába menni?

Szóval akinek vissza kellene vennie, az inkább Te vagy. Bár ahogy mondani szokták az ember mindig magából indul ki... És egy kis szövegértés sem ártana, azt hiszem...

2020. dec. 8. 10:37
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Szövegértés itt rád férne egyedül.

“Wellnessezni” - miért kell idézőjelezgetni, mikor valóban erről van szó?


“Persze mindezt egy bőven 6 számjegyű összegért cserébe.” - Ez hol is releváns a kérdés szempontjából? Sehol, csak kotorászol mások pénztárcájában.


“Szerintetek akik így álltak az Ünnepekhez, és gyakorlatilag egy szállodában töltötték azt távol a rokonoktól, azok most hogy fogják mindezt megoldani, "túlélni"?” - Hogy “álltak”? Ez egy szokás. “Távol” a rokonoktól? Nos, sokan nagyobb családostul mentek, nagymama, tesó stb is ment. Megoldani nem kell semmit, képzeld, nem életképtelenek ezek az emberek sem, attól még, hogy te burkoltan igenis lenézed őket. Képesek vagyunk otthon maradni és kész, ez van. “Túlélni”, ez meg megint csak a lenézés újabb jele.


Mellesleg ha te nem cselekszel így, miért érdekel mások élete?

2020. dec. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5-ös: Ez is a gyakorikérdesek oldal, ahol fel lett téve egy kérdés. Az, hogy Te mit látsz bele, a Te dolgod - illetve ugyanúgy ítélkezel másokról is.


Én is kérdezhetném, ha nem tetszik/tetszett a kérdés, akkor miért reagáltál rá - immáron másodszor is?

2020. dec. 8. 11:03
 7/16 anonim válasza:
14%

Kedves 5-ös!

Elnézést, hogy ilyet kérdezek magától, de ebből a vehemenciából, személyeskedésből, támadásból kiindulva megenged egy kérdést? Ön ugye Fidesz szavazó, Kedves?

2020. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a karácsonyt csak otthon érzem igazinak, de rokonok nélkül. Csak a szüleimet szoktam meglátogatni, de az idén ezt sajnos kihagyom, marad a Skype, meg az ajándékokat eljuttatom, de nem megyek fel hozzájuk. :-(

Viszont már régóta szeretnék szilveszterkor valami kevésbé nyüzsi wellness-helyen szilveszterezni. Idén természetesen ez nem lehetséges, de spórolni fogok, hogy jövőre mehessek.

2020. dec. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

5-ös: látod, 3 másik válaszadó nem látta olyannak a kérdést, mint Te - hanem pusztán reagált rá egy válasszal. A politizálást nem értem itt, de ezt most hagyjuk.

A lényeg, hogy ők egy kérdést láttak csak, és reagáltak rá. Ez volt a célja, egy ésszerű választ kapni egy feltett kérdésre. Te pedig szerintem ebben teljesedsz ki, hogy mindenbe belekötsz és összeesküvéseket gyártasz mindenből.

No mindegy, csak ezért nem fogom törölni a kérdésemet, mert 1 db ember belelát valamit, ami nekem eszembe se jutott egy percig sem.

2020. dec. 8. 11:16
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

Én is szívesen menekülnék wellnessbe, sokkal nyugisabb és meghittebb úgy ünnepelni a Karácsonyt, minthogy a veszekedést hallgassam, miért nem eszi meg, miért iszol ennyit, miért ezt vetted, hol van anyósod, vidd már ki a kutyát..

Nekem egy csóri apartman is megfelelne zuhanyzóval, csak ne kelljen ezt újra átélni.

Biztos jó, akinél meghitt a Karácsony, irigylem, nálunk és a páromnál is az évenkénti szájkarate kerül megrendezésre, de összeülünk mer' a család az család! (még akkor is, ha mindenki utál mindenkit)

2020. dec. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!