Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért zavarja az emberek egy...

Miért zavarja az emberek egy részét, hogy mások korábban állítanak fát, esetleg ajándékoznak?

Figyelt kérdés
És mi közük hozzá amúgy?
2020. dec. 15. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Semmi közöm hozzá, és nem is zavar. De ha megkérdezik, hogy mi a véleményem, megmondom. Ha nem érdekli őket, ne kérdezzék. Ha meg kérdezik, fogadják el, hogy nem értek egyet.
2020. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Miert zavar teged, hogy az emberek egy reszet zavarja, hogy masok korabban allitanak fat es esetleg ajandekoznak? Es mi kozod hozza amugy?
2020. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ketteske


Miert zavar teged, ha en is felteszem neked ugyanazt a kerdest amit te tettel fel nekem ?

2020. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Első, "Ha nem érdekli őket, ne kérdezzék." Ha tőlem megkérdezik, hogy mikor állítok, és azt mondom, teszem azt, december 15-én, akkor miért baj ez másoknak, ha egyszer megkérdezték?
2020. dec. 16. 12:41
 5/7 anonim válasza:
100%

Szerintem azért nem tetszik az embereknek, mert a plázák már október végén kiteszik a karácsonyfáikat, ezzel ösztönözve a népeket a karácsonyi bevásárlás megkezdésére.(Gondolom.) Sokan nem szeretik ezt a bevásárlós sürgés-forgást, mert úgy érzik, elveszi a Karácsony lényegét. Régen sokkal erősebb volt a vallásos-rituális része a dolgoknak, mindenki elment az éjféli misére, volt ostyatörés a karácsonyi vacsora előtt, tehát mindennek megvolt a maga ritmusa. Meg a családi hagyományok több generáción át majdnem változatlanul fennmaradtak. Vicces módon a karácsonyfa felállításának nincs kőbe vésett napja, de legtöbben dec. 24.-én díszítenek. Az adventi készülődést figyelembe véve nem kellene, hogy baj legyen, ha egy család előbb "fázik". Az ajándékozás elvileg azt szimbolizálja, amikor a napkeleti bölcsek megajándékozták az újszülött Jézust szóval ez is a Szentestéhez kötődik.(Bár Jézus valószínűleg januárban született, a keresztény ek csak egy pogány napünnep kiszorítása miatt kezdték el decemberben ünnepelni)

Beleszólni abba, hogy mások hogyan ünnepelnek, tök felesleges. Valaki a hagyományosabb karit szereti, valaki meg új hagyományokat teremt magának és kész.

2020. dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak rettentő furcsa, mert én nagyon szeretem tartani a hagyományokat. Az advent úgyis tág teret ad a készülődésre, ezért számomra nem "érv", hogy azért, hogy "tovább élvezzük a hangulatot". Mert szerintem mindennek megvan a maga ideje. Az ünnepek azért kiemelkedőek, mert nincsenek minden nap. Ez így nekem olyan, mint titokban előre kienni a süteményt a dobozból. Vagy előre kibontani az ajándékod. Ami az önfegyelem hiányára is utal. Igen, én is várom a karácsonyt. Igen, nekünk is sok családi hagyományunk van, ami az adventet illeti. Azon kívül én nem tudom a fadíszítés nélkül elképzelni karácsony napját. A család is szeretné "tovább élvezni a hangulatát", ezért tartjuk meg a fát január közepéig (bár én "hagyományosan" vízkeresztkor leszedném. Onnantól már úgy érzem, "visszahúz" a "múltba").

De, persze, semmi közöm hozzá, ki hogyan dönt, csak azért fejtettem ki a véleményem, mert kérdezted.

2020. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem azért zavarhat valakit, mert ha kintről látszik, akkor a kisgyereke kérdezősködhet, esetleg megijed, hogy őket kihagyta a Jézuska.
2020. dec. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!