Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért van, hogy sokaknál még...

Miért van, hogy sokaknál még áll a karácsonyfa?

Figyelt kérdés
Este felé sétalok az utcán, és csomó helyen látom, hogy ott van még a full feldíszített karácsonyfa az ablak mellett. Mióta lett ez szokás? Ti is ezt csináljátok, miért?

2021. jan. 21. 16:39
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is megvan még, ugyan nem világít, ki húztuk. Még nem volt idő összevágni
2021. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
83%
Ebben az évben túl jól néz ki. Nincs ledvem leszedni.
2021. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ez mindig is kedv kérdése volt. Ha olyan kedvünk volt, már másodikán leszedtük, ha pedig olyan kedvünk akkor csak februárban. Ha az ott lakókat nem zavarja, akkor másnap nem teljesen mindegy?
2021. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
68%
lustaság
2021. jan. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
89%
mert lusta vagyok elpakolni. a szárított narancskarikákat már lezabáltam róla
2021. jan. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
96%
Hát en leszedtem 6-án, ma 21-e van, és az utcánkbol (BP Zugló) még egy darabot se vitt el a kukás cég. Nonszensz. Ha ezt tudom, nem szedtem volna le 6 - án.
2021. jan. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
92%
Lusta vagyok hozzá. Elfér, túlzottan nem zavar.
2021. jan. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
94%
A héten szedtük csak le. Ha leszedjük akkor már vissza is pakoljuk a díszeket a padlásra,szóval a kinti égősorokat is le kell szedni, hogy ne kelljen 2x felmenni, összevágjuk a fát, és ha már egyszer úgyis össze kell takarítani a tűleveleket akkor már a bútorokat elhúzkodva rendesen kitakarítjuk a szobát is. Ennyi időnk pedig a héten volt először, mindketten dolgozunk.
2021. jan. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
82%
Lustaság, vagy tetszik nekik a hangulata, esetleg ortodoxok, bár már ott is vége,
2021. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert nem mindenki olyan hlye, hogy mások véleményétől, szokásától tegye függővé a saját karácsonyfája lebontását. Mi nemrég bontottuk le, mert most éreztük, hogy itt az ideje. De láttam már jan. elején az utcára dobott még csodálatosan szép normand fenyőt és a szívem szakadt meg, hogy kidobta a tulaja. Pár napért képes kivágatni és megölni egy évekig növögető élőlényt. Elszorult a szívem. Nekünk évtizedek óta műfenyőnk van, miattam ne vágjanak ki évente fákat. Ha úgy tartaná kedvem, egész évben állhatna a fánk, de most csak majd 2 hónapig állt és ha megérem, idén is már december elejétől január közepéig állni fog. Szomszédok csak most dobták ki az övéiket. Szeretem az ünnepi hangulatot sokáig megtartani és főleg ebben a bezárt időben esett jól a lelkemnek, mint ahogy sokan mások sem lustaságból hagyták fent sokáig..!!
2021. jan. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!