Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A karácsony valóban csak a...

A karácsony valóban csak a nagy családosoknak élmény?

Figyelt kérdés

Nekem pl baromi kis családom van. Egyrészt szüleimnek nem volt testvére, így unokatesóból is csak másodfokú van. A bátyám orvos, így karácsonykor mindig dolgozik. Nagyon nincsenek rokonok, aki idős, az már meghalt. Így hármasban szoktunk karácsobyozni szüleimmel. Mások meg mesélnek a nagy karácsonyi összejövetelekről


Valahogy ilyenkor kicsit mindig hiányzik, hogy nem nagy családba születtem. Ismerősünk sincs sok, szóval téneg kicsit unalmasan, a TV előtt ttjük az ünnepeket.



2021. nov. 26. 00:27
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
38%

Bár maga a Karácsony ünnep gondolata nagyon szép, mára mégis egy álszent kamuzós szr lett, már rég nem arról szól, amiről régen.

Az én családom egyik fele Szlovákiában él a másik fele MO-n, én és édesanyám Ausztriában, és van aki Csehországban. Mindenki éli az életét, nem lesz semmi nagy összejövetel. Csak azért várom, hogy meglephessem édesanyámat az ajándékával, és persze reménykedem, hogy legalább fele annyira tetszik neki mint nekem.

2021. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Mi sokan vagyunk, bár unokatesó nincs, de öten vagyunk testvérek, 2 tesómnak párja van, nekem férjem és 2 gyerekünk.


De a legjobb része az ünnepnek az, amikor itthon vagyunk csak mi négyen, 24-én el sem megyünk soha, az a miénk. Amíg ketten voltunk is így csináltuk.

2021. nov. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem, ugyanis nem kötelező otthon ülni.
2021. nov. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem attól függ hány ember van jelen.
2021. nov. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
61%

Mi külföldön élünk 16 éve. Ketten vagyunk a férjemmnel. Gyerek nincs. November - December - januárban nem lehet szabadságot kivenni. Így, mióta itt vagyunk nem karácsonyoztunk. Fát nem állítunk. Én szerda-csütörtökön vagyok szabad. Hétvégén is dolgozom. Mindig. Ráadásul a karácsony csak a 25-e.

Nálunk így telik a karácsony.

2021. nov. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%
Nekem csak egy tesóm van, ketten ünnepelünk, és nem hiányzik a nyüzsi. Nagy családdal szerinted nem a tévét néznéd?
2021. nov. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonymousreview60 ***** válasza:
92%
Ne sz@rj be kérdező! A karácsony bárkinek lehet buli. Akkor menjetek karácsonyi vásárba egy fél napra, utána süssetek-főzzetek együtt és ökörködjetek, játszatok együtt. Először azt ami az egyiknek, aztán olyant, ami a másodiknak, majd olyant, ami a harmadiknak tetszik.
2021. nov. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól szép az ünnep ha sokan vagytok. Nekem sincs testvérem unokatestvérem egy van. Ettől még jó lehet az ünnep.
2021. nov. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Mi is csak magunkban ünneplünk én férjem meg 3 gyerekünk de mi ilyenkor sütünk ,főzünk és játszunk.
2021. nov. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

A TV-zéssel van gond. Érdemes lenne valami mást csinálni.


De amúgy mi is évekig másik nap ünnepeltünk, mert van több válás is a családban, aztán mindig alkalmazkodtunk...

2021. nov. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!