Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A karácsony valóban csak a...

A karácsony valóban csak a nagy családosoknak élmény?

Figyelt kérdés

Nekem pl baromi kis családom van. Egyrészt szüleimnek nem volt testvére, így unokatesóból is csak másodfokú van. A bátyám orvos, így karácsonykor mindig dolgozik. Nagyon nincsenek rokonok, aki idős, az már meghalt. Így hármasban szoktunk karácsobyozni szüleimmel. Mások meg mesélnek a nagy karácsonyi összejövetelekről


Valahogy ilyenkor kicsit mindig hiányzik, hogy nem nagy családba születtem. Ismerősünk sincs sok, szóval téneg kicsit unalmasan, a TV előtt ttjük az ünnepeket.



2021. nov. 26. 00:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is szűk családi körben ünnepeltük és kizárólag 24-ét. Ilyenkor a párom, a testvérem és a mi két szülőnk van jelen. Sajnos a férjem szülei már nem élnek, a testvére nagyon messze, nem nagyon van több rokon, akit meg tudnánk látogatni. Gyerek nincs a családban, ezért nagy ajándékozás sincs, csak apróságokat adunk egymásnak. Akkor sem este, hanem délben. Másnap mindenki pihen, 26-án pedig hosszú évek óta elutazunk valahova a férjemmel. Van, hogy a hegyekbe, van, hogy egy meleg tengerpartra.

Nekem így is hangulatos.

2021. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hárman vagyunk apa anya gyerek és nekünk így tökéletes. Nem szeretem a hatalmas össze jöveteleket.
2021. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a férjem vagyunk. Ugyanúgy ajándékozunk, elmegyünk étterembe töltött káposztát enni. Nem éreztem soha, hogy nem lenne elég jó
2021. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Amint várható volt - a feleletek is különbözők, kinek hogy tetszik.

A feleségemnek 24-én névnapja van, tehát nálunk jön össze a rokonság (14 személy). Ez évről évre így van. Ekkor van az ajándékosztás többsége.

Az ünnep első napján megyünk a másik nagyszülőkhöz (mi is nagyszülők vagyunk), de kettővel kevesebben vagyunk. Ugyanennyien vagyunk 26-án is a fiatalabbaknál. Hely hiányában csak 3-an tudnak több vendéget fogadni egyszerre. Mindnyájan örülünk az együttlétnek, pedig a többség csak párszáz méterre lakik egymástól (nagyvárosban), tehát máskor is gyakori a találkozás.

Nekünk ez így nagyon megfelel

2021. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!