Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyit költesz karácsonyi...

Mennyit költesz karácsonyi ajándékokra?

Figyelt kérdés
2021. dec. 10. 16:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Sokat. Gyereknek 50 az alja, de inkább jóval felette. Hisz egy doboz normális méretű LEGO 30-40-nél kezdődik. Ha jó akció van, akkor azért 3-4 dobozzal szokott kapni+ apróságokat. 1-2 társast, plusz könyveket.
2021. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Családban lévő gyerekek ajándéka 3-6ezer között mozog. A gyerekekből van hat.

Anyukáknak szintén hasonló árú. Belőlük van kettő.

Testvéreknek-párjaikkal közös ajándék, változó, hogy veszünk-e. Ha igen, akkor páronként 2-3ezer ft. Belőlük van három pár.

És akkor még ott vagyunk mi férjemmel. Amin meg nem spórolunk, hanem amit szeretne a másik, amit szeretnénk a másiknak. Ez akár lehet több tízezer ft is fejenként.

És akkor a saját ajándékainkon kívül mindenkinek alaphangon költöttünk az ajándékára. Mert egy kisgyereknek, vagy kamasznak 3-6ezernél olcsóbban nem lehet megúszni.

Az anyukákat tuti nem hagynánk ki.

Tehát csak a tesókon tudunk spórolni, ott tudjuk csökkenteni az ajándékozási kiadást. De hát az a legkevesebb az egészben...

2021. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Kb 100-nál fog megállni a sztori. Ez 5 embert fed le. 4 gyerek plusz egy nő. Magamnak semmit sem kérek, csak nyugalmat. Az ugyanis megfizethetetlen.
2021. dec. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Úgy tudtam, hogy le leszek pontozva. Ezer bocs, majd ezentúl sajnálni fogom tőle. Kap egy ezer ft-os kínai bóvlit,aztán le van tudva. Én kérek elnézést, mert évente egyszer nagyobb összeget költök rá...
2021. dec. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem szarod le, ha valaki lepontoz? Ne foglalkozz vele, minek?
2021. dec. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit, még a kettest sem, aki gyermekenként 3-6 ezer forintot költ el, bár arra kíváncsi lennék, hogy 3000 forintból mit tud venni egy gyermeknek, amikor egy nyolcévesnek is igényei vannak.
2021. dec. 11. 06:32
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, én kérek elnézést, hogy próbálok spórolni. Ha mindenkinek veszünk, akkor a sajátunkon kívül tartunk 40ezernél sacc. Bocs, hogy a három éves kicsinek megveszem a három ezrest ha találok annyiért, hisz a tizenéves kamasznak meg a hatezer a nagyon alaphang. De mondjuk ha nem ruhát vagy táskát nézünk, hanem egy parfümöt, akkor meg még feljebb kúszik.

És igen, akkor még mindenkinek a lehető legolcsóbban vettünk ajándékot...

És ebben a mi kettőnk ajándéka még nincs is benne.


#2

2021. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Felnőttek nem is szoktak venni egymásnak, de hogy 3-6 ezerből

veszel a gyereknek, az csoda. A tízévesek már laptopokat, telefonokat követelnek.

2021. dec. 11. 12:44
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Megint ez az anyagiaskodás… mi van , ha csak ennyi pézt tud a gyerekeire költeni ?! Nem mindenki teheti meg, hogy több tízezer forint értékben vásárol vagy akár százezres nagyságrendben … a lényeg , hogy szeretetből jön az ajándék és ne az értéke legyen a fontos….
2021. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

De könyörgöm...nem is a saját gyerekeimről beszélek! Laptopot, mobilt vegyen a saját szülője neki. Meg kérdező írtad, hogy igénye van már egy nyolc éves gyereknek is. Legyen. De a saját szüleitől legyen.

Egyetlen szem saját gyerekünk nincs, testvéreink gyerekeiről van szó.

De azt hiszem ezt egyértelműen írtam. Mindkét kommentemben. Hogy mi ketten vagyunk.

Hogy a családban van ennyi gyerek.


#2

2021. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!